قربانی: مثل یکسری از مربیان نیستم که به بازیکن بگویم کم کاری کن/ فصل مربیان میوه‌ تره باری تمام شده
فوتبال ایران

قربانی: مثل یکسری از مربیان نیستم که به بازیکن بگویم کم کاری کن/ فصل مربیان میوه‌ تره باری تمام شده


سرمربی تیم فوتبال رایکا بابل گفت: فصل مربیان میوه‌ تره باری دیگر تمام شده، باید برویم دانش فنی‌ را افزایش بدهیم . شاید در ایران نتیجه بگیریم اما ما وظیفه داریم فوتبال ایران را یک تکانی بدهیم.

خبرورزشی –

پیروز قربانی بعد از تساوی یک بر یک مقابل استقلال ملاثانی اظهار داشت: از نظر فنی با توجه به کمبودهایی که داشتیم ۸-۹ بازیکن ما امروز غایب بودند اما بازیکنان ما تلاش‌شان را کردند و فعل خواستن در تیم ما دیده می‌شد و این مهم‌ترین نکته است. بازیکنان ما خیلی خوب بازی کردند اما نتوانستیم پیروز شویم، مخصوصاً‌ در نیمه دوم؛ گلی هم که خوردیم تمرکزمان را از دست دادیم این در حالی بود که روز گذشته روی ضربات ایستگاهی تمرینات زیادی کرده بودیم باید تلاش کنیم تا نقاط ضعف‌مان را بر طرف کنیم اما از نظر فنی از شیوه بازیکنم در نیمه دوم راضی بودم.

وی در مورد شرایط دفاعی تیم حریف گفت: حریف سبک بازی قابل احترامی داشت. ما برای پیروز شدن و گلزنی در دقایق پایانی به ابزاری نیاز داشتیم که متأسفانه آن ابزار را در اختیار نداشتیم امروز فقط دو تعویض داشتیم. یکسری بازیکنان کم تجربه هم بودند که شاید در این بازی نمی‌توانستند به ما کمک کنند. شاید اگر نفرات دیگرمان را داشتیم در ۱۰-۱۵ دقیقه آخر می‌توانستیم هجومی‌تر بازی کنیم. ضمن اینکه ۷-۸ روز است که تمرینات را شروع کردیم و شرایط بدنی بازیکنان به وضعیت ایده‌آلی که باید باشد نرسیده و نیاز به کار بیشتر دارد اما میل به خواستن و بردن را در تیمم دیدم و این اتفاق خوبی است. به بازیکنانم گفتم دیگر زمانی نداریم چون نیم‌فصل دوم است باید نقاط ضعف را هرچه سریع‌تر برطرف کنیم.

قربانی در مورد جدایی که از رایکا داشت و هواداران دوست داشتند او دوباره به تیم برگردد و این اتفاق رخ داد، عنوان کرد: بالاخره یکسری مشکلاتی بود که دوست ندارم دیگر در مورد گذشته صحبت کنم. این تیم را خودم بسته بودم و نسبت به تیمم تعصب داشتم. مثل یکسری از مربیان نیستم که وقتی از تیمی بروم به یکسری از بازیکنان زنگ بزنم که فلان کار را کن و کم کاری کن یا آرزوی باخت تیمم را داشته باشم. من این تیم را خودم بستم و مثل خانواده‌ام دوستش داشتم. شرایط به گونه‌ای شد که توانستم برگردم و کار نیمه‌تمامم را با همه عوامل باشگاه و هواداران خوبی که داریم به سرانجام برسانیم. می‌شود اتفاقات خوبی را رقم زد. البته این را بگویم سبک بازی برایم از نتیجه مهم‌تر است. اگر سبک بازی زیبایی را که انجام می‌دادیم بتوانیم در تیم جا بیندازیم پشت سر آن  نتیجه هم خواهیم گرفت و من افتخار می‌کنم که تیم فوتبال رایکا چه در نیم فصل اول و چه الان یک فوتبال تاکتیکی بازی می‌کند. نقاط ضعفی داریم که طبیعی است و باید آنها را برطرف کنیم. 

وی در مورد اینکه سوتفاهم‌ها با باشگاه برطرف شده است، گفت:‌ بله، تا حد زیادی برطرف شده و در مورد گذشته نمی‌خواهم حرف بزنم. در راستای خوشحال کردن هواداران و مردم بابل تلاش خواهیم کرد. انتظار داریم هواداران هم پشت تیم ما باشند و حمایت‌شان را از ما ادامه دهند و مطمئن باشند رایکا بابل به شرایط ایده‌آل خودش می‌سد در نیم فصل این قول را دادم و خدا را شکر به آن رسیدیم در نیم فصل دوم هم قول می‌دهم فوتبالی بازی کنیم که همه از دیدن آن لذت ببرند.

سرمربی تیم فوتبال رایکا بابل با کنایه به صحبت‌های گذشته‌اش گفت: قرمه‌سبزی داشت جا می‌افتاد و  اکنون دوباره اجاق را روشن کردیم و ان‌شاءالله دوباره جا می‌افتد.

قربانی در مورد داوری مسابقه با استقلال ملاثانی گفت: داوران زحمت می‌کشند اما به نظرم کیفیت داوری ما باید بالا برود. وقتی همه تیم‌ها به داوری اعتراض دارند مخصوصاً تیم ما که فوتبال بازی می‌کند البته من نمی‌خواهم در مورد تیم حریف حرف بزنم اما این سبک بازی خیلی وقت است که منسوخ شده است همه‌اش روی زمین بودند. البته تیم‌ها می‌روند و بررسی می‌کنند و می‌بینند بهترین راهکار خواباندن بازی است و این برای من افتخار است اما این سبک بازی منسوخ شده و ما باید آنقدر قوی باشیم که حریفان از این حربه استفاده کنند داور می‌توانست خیلی به قشنگ شدن بازی کمک کند اما این اتفاق رخ نداد اما به آنها خسته نباشید می‌گویم. فوتبال باید تکانی بخورد فصل مربیان میوه‌ تره باری دیگر تمام شده است باید بروند دانش فنی‌شان را افزایش بدهند. شاید در ایران نتیجه بگیریم اما ما وظیفه داریم فوتبال ایران را یک تکانی بدهیم تا بتوانیم در میادین بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته باشیم. 

وی در مورد اینکه برخی مربیان مربیگری در لیگ یک را با سبک خاصی مثل داد و فریاد بر سر داور و بزن زیرش تصور می‌کنند، گفت: اصلاً اینطور نیست. این اشتباه است. برای همین فوتبال هیچ پیشرفتی نمی‌کند. شما ببینید آیا لیگ یک ما نسبت به فصل گذشته پیشرفتی داشته است؟ نه، با لیگ برتر هم چنین شرایطی نمی‌بینند هیچ زایش تاکتیکی و اتفاق جدیدی را نمی‌بینید. همه حربه‌شان این است که روی داور فشار بیاورند، بعد از بازی بیانیه بدهند، اگر این فوتبال است پس فوتبال‌های خارجی که از تلویزیون نشان داده می‌شود پس همه‌اش اشتباه است. لالیگا اسپانیا، لیگ برتر انگلیس‌، ایتالیا پس همه دارند اشتباه می‌کنند پس اگر آن فوتبال است پس فوتبال ما چیست! فوتبال یک ورزش وارداتی است باید الگوبرداری کنیم. خود من هم خیلی مواقع اشکال دارم باید خودم را ا صلاح کنم چه ایرادی دارد. از مربیانی که فوتبال‌هایشان را می‌بینمی الگوبرداری کنیم چه از نظر اخلاقی وم چه از نظر فنی؛ متأسفم که بگویم در چهره تماشاگران خارجی می‌توانید لذت فوتبال را در آنها ببینید اما  متأسفانه در کشور ما از فوتبال لذت نمی‌بریم و فقط و فقط به دنبال نتیجه‌گیری با هر حربه‌ای هستیم و این اتفاق خوبی نیست.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.