«آگوئرو» با آرژانتین و تراشه‌ای در قلب به جام جهانی می‌رود
فوتبال جهان

«آگوئرو» با آرژانتین و تراشه‌ای در قلب به جام جهانی می‌رود – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


به گزارش ایرنا، «سرخیو آگوئرو» در ۳۰ اکتبر ۲۰۲۱ (۸ آبان‌ماه) در جریان یکی از بازی‌های بارسلونا با عارضه «آریتمی» (بی‌نظمی ضربان قلب) روبرو شد و ۶ هفته بعد به دلیل مشکل قلبی در ۳۳ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

هرچند آرزوی وی برای بازی در چهارمین جام جهانی تمام شده اما مرد آرژانتینی می‌تواند در نقشی متفاوت به آلبی سلسته در بالا بردن جام قهرمانی کمک کند.

آگوئرو در این باره گفت: می‌خواهم به جام جهانی بروم. با (لیونل) اسکالونی صحبت کرده‌ام. او و بازیکنان تیم با من تماس گرفتند. قرار است این هفته جلسه‌ای برگزار کنیم و در مورد موضوع حرف بزنیم. برنامه کلی این است که به کادرفنی اضافه شوم. اگر این اتفاق بیافتد، می‌توانم در جلسات تمرینی در کنار بازیکنان باشم.

ستاره اسبق باشگاه منچسترسیتی که در سال ۲۰۲۱ به همراه تیم ملی آرژانیتن کوپا آمریکا را فتح کرد، با نظر اسکالونی در جام جهانی قطر حضور پیدا خواهد کرد.

آگوئرو گفته است که در قلبش یک تراشه برای تنظیم ضربان تعبیه شده است.

وی در این باره نیز گفت: برای مواقعی که ضربان قلبم تند شود، یک تراشه در قلبم تعبیه شده است. چند روز پیش روی ترِدمیل در حال دویدن بودم و یک نیمه تنیس هم بازی کردم و از نفس افتادم. گاهی اوقات فکر می‌کنم آیا می‌توانم یک روز دوباره بدوم!؟ می‌ترسم.  

آگوئرو به همراه تیم ملی آرژانتین دو بار جام جهانی زیر ۲۰ سال را فتح کرد. او در سال ۲۰۱۴ در یک قدمی فتح جام جهانی بزرگسالان بود اما شکست یک بر صفر آرژانتین برابر آلمان در فینال آن دوره در ورزشگاه ماراکانا، دست او و «لیونل مسی» را از جام کوتاه کرد.

آرژانتین هفت سال بعد در همان ورزشگاه، به همراه آگوئرو پس از ۲۸ سال نخستین جام بزرگ خود را فتح کرد و با غلبه بر برزیل در فینال، جام کوپا آمریکا را بالای سر برد.

آرژانتین پیش از این و با ثبت رکوردی بدون شکست در انتخابی، صعود خود را به جام جهانی دوحه قطعی کرده است.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.