فوتبال ایران

همه داوران ایرانی کنعانی را اخراج کردند!


همه داوران ایرانی کنعانی را اخراج کردند!به گزارش خبرداغ به نقل از ورزش سه: دیدار تیمهای الاهلی و السد در حالی با پیروزی 8 گله تیم میهمان به پایان رسید که در ترکیب الاهلی محمدحسین کنعانی‌زادگان نیز حضور داشت و البته 7 گل تیم حریف را از تلویزیون داخل رختکن تماشا کرد چرا که در دقیقه 25 به دلیل برخورد توپ به دستش از زمین اخراج شد.

در این صحنه کنعانی ابتدا توپ را از روی خط دروازه برگرداند و سپس در حالی که عبدالکریم حسن با فریب مدافع الاهلی در موقعیت تک به گل قرار داشت، کنعانی با یک تکل خود را در مقابل توپ او قرار داد و آنطور که در تصاویر مشخص است، با پشت آرنج مانع از گلزنی مدافع چپ السد شد.

اگرچه برخورد توپ با دست بدیهی به نظر می‌رسد اما پرسش این است که آیا این برخورد در این موقعیت باید با پنالتی اخراج همراه شود یا اینکه هند کنعانی خطا نبوده است؟

در همین خصوص کارشناسان داوری به این سوال پاسخ داده‌اند که در زیر می‌توانید بخوانید؛ با این توضیح که محمدرضا اکبریان که در بازی سوپرجام از داوری خداحافظی کرد، برای اولین بار در این باکس کارشناسی نظر خود را اظهار داشته است:

* محمدرضا اکبریان: یکی از قوانین خطای هند فوتبال این است که دست بدن را حجیم کند که در این مورد اتفاق افتاده و هم اینکه دست در حالت غیرطبیعی باشد که این مورد هم اتفاق افتاده. چون موقعیت آشکار گلزنی است، کارت قرمز هم به درستی داده می‌شود.

* ابراهیم میرزابیگی: این هند از به ثمر رسیدن گل جلوگیری می‌کند و جریمه اش اخراج و پنالتی است.

* نوید مظفری: پنالتی اخراج درست است.

* علی خسروی: پنالتی و اخراج قطعی است؛ او برای جلوگیری از موقعیت آشکار گل هند کرده و با دست به بدنش حجم می‌دهد.

* اسماعیل صفیری: پنالتی و اخراج صحیح است چون اگر توپ رد می‌شد، گل بود.

* حسین عسگری: تصمیم داور دقیقآ طبق قانون اتخاذ شده است. قانون بوضوح اشاره می‌کند چنانچه بازیکنی موقعیت واضح و آشکار گلزنی حریف را با خطای هند سلب کند، باید اخراج شود.

* حیدر سلیمانی: به عمد دستش را بالا آورد و دست او فضا را اشغال کرد و پنالتی است. چون موقعیت آشکار گلزنی است، باید اخراج می‌شد.

* حسین نجاتی: فرصت مسلم گلزنی از حریف را به وسیله استفاده از دست که تخلف هند محسوب می‌شود را سلب می‌کند و پنالتی اخراج تصمیم صحیح است.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.