رونالدو با 11 میلیون دلار ضرر، آپارتمانش در برج ترامپ فروخت
فوتبال ایران

رونالدو با 11 میلیون دلار ضرر، آپارتمانش در برج ترامپ فروخت


ستاره پرتغالی تیم فوتبال منچستریونایتد یکی ازدارایی های تحت تملک خود را با قبول ضرری هنگفت فروخت.

– ، کریستیانو رونالدو در این فصل نه فقط از نظر ورزشی افت محسوسی داشته، بلکه از نظر اقتصادی هم متحمل ضرر و زیان قابل توجه شده است.

ستاره پرتغالی منچستریونایتد آپارتمانش در برج ترامپ شهر نیویورک که آن را سال 2015 خریده بود به قیمت 7.

18 میلیون دلار فروخت که این رقم 11.

32 میلیون دلار پایین تر از رقمی است که برای خرید این واحد سه خوابه و مشرف به سنترال پارک شهر نیویورک پرداخته بود.

در زمان انجام این معامله، شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه هدف کاپیتان تیم ملی پرتغال از خرید این آپارتمان تهیه مکانی برای سکونت خود در آمریکا هنگام ورودش به این کشور برای بازی در لیگ MLS است که البته این اتفاق هرگز رخ نداد.

اکنون با فروش این آپارتمان آن هم با چنین ضرر مالی، به هیچ عنوان به نظر نمی رسد که شانسی برای ورود او به MLS وجود داشته باشد.

اگرچه این ضرر در قیاس با درآمدی که رونالدو دارد خیلی به چشم نخواهد آمد – چرا که طبق اعلام نشریه فوربس ستاره پرتغالی سال 2021 سومین ورزشکار پردرآمد دنیا با درآمد سالانه 120 میلیون دلار است – اما باز هم رقم کمی نیست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسایت مارکت واچ دلیل کاهش شدید قیمت ملک رونالدو در برج ترامپ تأثیر پاندمی کرونا بر اقتصاد آمریکا بوده است.

این سایت مدعی شده که رونالدو سه سال پیش قصد داشت آپارتمام خود را با رقمی در حدود 9 میلیون دلار بفروشد اما برای آن مشتری پیدا نکرد.

به همین دلیل او یک سال بعد باز هم قیمت را پایین تر آورد و آن را به 7.

99 میلیون دلار کاهش داد و در نهایت در سال جاری با همین قیمت ملک خود را فروخت که این کمتر از نصف پولی است که برای خرید آن پرداخت.

تملک رونالدو بر این آپارتمان برای او دردسرهایی هم داشت که چرا که برجی که واحد او در آن قرار دارد، متعلق به دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا است.

سال 2017 گروهی از هواداران حتی اقدام به جمع آوری امضا برای درخواست از رونالدو جهت فروش واحدش کردند اما با توجه به محبوبیت نه چندان زیاد ترامپ، نه فقط رونالدو بلکه مالکان دیگر واحدهای مستقر در برج ترامپ هم برای فروش املاک خود دچار مشکل شدند.

ظاهراً علاوه بر مسائل سیاسی مربوط به ترامپ، مسائل لجیستکی هم در تصمیم آنها برای فروش واحدهای خود در برج ترامپ دخیل بوده است.

کلید واژه ها: آپارتمانمیلیون دلارمنچستریونایتدتیم فوتبال منچستریونایتدمیلیونپرتغالکریستیانو رونالدونیویورککاپیتان تیم ملیرونالدوپرتغالیتیم ملی پرتغالدلارخریدترامپستارهتیم فوتبالضرر و زیانپارک شهراقتصادیکاپیتانتیم ملیآمریکافوتبالمکانیسکونتمنتشرلیگ MLSاتفاقورزشیمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.