جو کول: لیگ فرانسه هم‌سطح لالیگا، بوندسلیگا و سری آ است - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال جهان

جو کول: لیگ فرانسه هم‌سطح لالیگا، بوندسلیگا و سری آ است – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


جو کول، هافبک اسبق تیم ملی انگلیس به تمجید از سطح لیگ فرانسه پرداخت و آن را هم‌سطح سایر لیگ‌های برتر دنیا دانست.

طرفداری | امشب در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، چلسی در استمفوردبریج از لیل، قهرمان فصل گذشته لیگ فرانسه پذیرایی خواهد کرد. جو کول، هافبک پیشین تیم ملی انگلیس که سابقه بازی برای هر دو تیم چلسی و لیل را در کارنامه دارد، در مصاحبه‌ای با اکیپ در خصوص سطح لیگ یک فرانسه به صحبت پرداخت: وقتی به لیگ فرانسه و باشگاه لیل رفتم، فهمیدم سطح لیگ فرانسه فراتر از چیزی بود که تصورش می‌کردم. از آن زمان تاکنون، پیشرفت لیگ فرانسه متوقف نشده و به رشد ادامه می‌دهد. از این رو من معتقدم سطح لیگ فرانسه پس از لیگ برتر انگلیس قرار می‌گیرد و هم‌سطح لیگ‌هایی چون بوندسلیگا، سری آ و لالیگا است.

هافبک پیشین چلسی درباره سطح بازیکنان شاغل در لیگ فرانسه گفت:  در زمان من، مدافعان مستعد و باکیفیت زیادی در لیگ فرانسه بازی می‌کردند. مثلا با لوکا دینیه هم تیمی بودم و یا با کورت زوما روبرو شده بودم. به دوستان لیگ برتری‌ام پیشنهاد کرده بودم که بازیکنان مستعد لیگ فرانسه را بخرند چون واقعا کیفیت داشتند. به نظر من لیگ فرانسه از جنبه فیزیکی خیلی شبیه لیگ برتر انگلیس است. اگر یک مدافع در فرانسه خوب کار کند، دلیلی ندارد که در انگلیس نتواند آن عملکرد را ارائه دهد. از این رو طبیعی است باشگاه‌های لیگ برتری به بازیکنی چون اسون بوتمان علاقه‌مند باشند چرا که شکی در توانایی او برای تطبیق با لیگ برتر انگلیس وجود ندارد. 

جو کول در اوج فوتبالش طی سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ پیراهن چلسی را به تن کرد و در فصل ۱۲-۲۰۱۱ به صورت قرضی از لیورپول برای لیل فرانسه به میدان رفت.  منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *