ماجرای وریا و لزوم استفاده از فرمول «سید جلال»! | حواشی استقلال
فوتبال ایران

ماجرای وریا و لزوم استفاده از فرمول «سید جلال»! | حواشی استقلال


حواشی استقلال ادامه دارد.

هنوز ماجرای سربازی دو بازیکن این تیم حل نشده است که داستان برخورد فرهاد مجیدی و وریا غفوری نقل رسانه ها شده است.

ماجرایی که به نظر باید با الگوبرداری از رقیب دیرینه یعنی پرسپولیس حل شود.

– دیدارنیوز” ـ سرویس ورزشی: در فاصله یک روز مانده تا بازی های هفته نوزدهم لیگ برتر، فوتبال ایران همچنان غرق در حواشی است و انگار که ماجرا های جانبی در آن در تمامی ندارد.

در حالی که استقلالی ها به شدت داستان دو بازیکن سرباز خود را دنبال می کنند و حتی برخی ارکان باشگاه و رسانه های هواداری، موضوع سرباز بودن وحید امیری را پیش کشیده اند و سعی دارند به این ترتیب پرسپولیس را هم همداستان خود کنند، قضیه وریا غفوری کاپیتان آبی ها هم تبدیل به ماجرای تازه استقلال شده است.

روز گذشته ناگهان اعلام شد که بعد از تمرین عصرگاهی استقلال، فرهاد مجیدی کاپیتان تیم را در اختیار باشگاه قرار داده است و به نوعی صحبت از اخراج وریا از استقلال مطرح شد.

ظاهرا یک برخورد کوچک در تمرین و بروز یک مصدومیت جدید روی یک درد کهنه برای وریا، او را برای لحظاتی از کوره در برد و گفته شد که بطری آب را شوت کرده و با ناراحتی از تمرین بیرون آمده است.

البته همان دیروز هم مشخص بود که برخورد انضباطی فرهاد مجیدی با وریا چندان سفت و سخت نیست و کمی بعد هم خود وریا هم گفت که ماجرا به آن شدتی که در رسانه ها و خصوصا فضای مجازی آمده، نبوده و او بی انضباطی نکرده و تنها به خاطر درد ناشی از مصدومیت مجبور شده از تمرین بیرون بیاید! البته وریا ضمن محکوم کردن کسانی که این خبر را بزرگنمایی کردند به نوعی هم ناراحتی خود را از برخورد فرهاد مجیدی ابراز کرد و حتی گفت که اگر لازم باشد در مورد برخی مسائل حرف خواهد زد! به هر حال مشخص شد که اتفاقاتی در تمرین رخ داده و فرهاد مجیدی نیز در مقام سرمربی سعی کرده اتوریته خود را نشان دهد و نظم را در اردو برقرار کند و به هر حال نسبت به وریا تندی و سختگیری وجود داشته است.

فرهاد مجیدی در دو سال اخیر چند باری با برخی بازیکن ها و حتی برادر خود فرزاد مجیدی نیز برخورد سختگیرانه و تنبیهی داشته و در این مورد هم ظاهرا سعی داشته نشان دهد که برای او فرقی نمی کند چه کسی به دنبال به هم ریختن آرامش تیم باشد و هر که بی انضباطی کند با او برخورد خواهد کرد.

با این همه، به نظر می رسد فرهاد مجیدی در این مورد خاص یعنی شخص کاپیتان تیمش، کمی دچار عجله و بی تدبیری شده و حالا موضوع وریا می تواند به تیم او لطمه بزند.

به هر حال استقلال در کورس قهرمانی است و باید تمرکز و آرامش خود را حفظ کند در حالی که هنوز فرهاد در برخی از موارد زود عصبانی می شود و جوش می آورد و همین موضوع باعث می شود تنبیه های انضباطی او گاهی نتیجه عکس داشته باشد.

به هر حال حفظ انضباط و احترام در تیم مهم است، اما باید موقعیت کاپیتان را نیز در نظر گرفت و ابهت او را در در میان بازیکنان نگه داشت.

شاید بد نباشد استقلال در مقوله وریا غفوری شبیه به پرسپولیس عمل کند.

قطعا وریا غفوری در دو فصل اخیر کمتر نشانی از روز های اوجش را نشان داده، اما به هر حال به عنوان کاپیتان تیم می تواند در آرام نگه داشتن اردو و تمرین نقش مهمی بازی کند.

این موضوع کم و بیش در پرسپولیس هم بوده و در دو سه سال اخیر سید جلال حسینی نیز تقریبا چنین وضعیتی را تجربه کرده است، اما کادر فنی و مدیریتی باشگاه به نقطه تعادلی در زمینه بازی دادن به او و در عین حال حفظ بزرگی و ابهت کاپیتان رسیدند و به این ترتیب موفق شدند تیم را در آرامش نگه دارند و حتی 5 قهرمانی پیاپی را ثبت کنند.

شاید برای هواداران استقلال این رفتار کمی سنگین و حتی نادرست به نظر بیاید و الگوبرداری از رقیب دیرینه به معنی تحقیر یا تخفیف باشد، اما بدون شک چنین تصمیم خردگرایانه ای می تواند اعتبار و موقعیت وریا غفوری را حفظ کند و از تنش های بعدی بکاهد.

استقلال برای به دست آوردن قهرمانی بیش از هر چیز به کاهش حواشی مخرب و تنش های اینچنینی نیاز دارد.

کلید واژه ها: استقلالماجرافرهاد مجیدیوریا غفوریداستانبازیپرسپولیسرسانه هاسربازکاپیتانکاپیتان آبی هاحواشی استقلالبازیکنباشگاهوریافوتبال ایرانهفته نوزدهماستقلالی هاغفوریحواشیمجیدیفرهادالگوبرداریرسانهوحید امیریاستفادهسربازیناگهانفوتبالبرخوردمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *