بافت تابلو فرش جام جهانی 2022 قطر توسط هنرمند خویی | تابلو
فوتبال ایران

بافت تابلو فرش جام جهانی 2022 قطر توسط هنرمند خویی | تابلو


تابلو فرش جام جهانی فوتبال 2022 قطر به دست "فریدون نقیلو" هنرمند اهل شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی بافته شد.

– سجاد خوبدل مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در گفت وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: در این تابلو که در قالب یک تخته فرش طراحی شده است از 40 نوع رنگ طبیعی و 40 نوع رنگ ابریشمی و پشمی استفاده شده است.

وی اظهار کرد: در این فرش لوگوهای جام جهانی قطر، فیفا، فدراسیون فوتبال ایران و چندین لوگو مرتبط دیگر نیز  آورده شده است.

خوبدل افزود: بنا به اعلام بافنده این فرش، برای این کار حدود 90 میلیون ریال هزینه شده که طول و عرض آن به ترتیب یک متر در 80 سانتی متر بوده و جهت بافت آن تعداد 8974700 گره در هم آمیخته و در مدت 3 ماه بافته شده است، طراحی نقشه توسط خود این هنرمند (نقیلو) و طراحی کامپیوتری توسط “زین العابدین دانش” انجام شده است.

وی ادامه داد: این فرش سوغات اصیل صنایع دستی آذربایجان غربی است و هدف از انجام این کار هنری معرفی هنر اصیل خطه آذربایجان در سطح بین المللی و جهانی است.

این تابلو فرش قرار است طی مراسمی به رییس فدراسیون فوتبال جهان (فیفا) اینفانتینو اهدا شود.

نقلیو پیش از این نیز فرش هایی را برای رویدادهای مهمی چون المپیک، جام جهانی و جام ملت های آسیا با حمایت اداره کل ورزش آذربایجان غربی آماده و به مسئولان ورزش کشور ارائه کرده است.

انتهای خبر/
کلید واژه ها: آذربایجان غربیجام جهانیفدراسیون فوتبال ایراناداره کل ورزش و جواناناستان آذربایجان غربیهنرمندآذربایجانتابلو فرشبافتجهانیطراحیمدیر روابط عمومیتابلوجام جهانی فوتبالفدراسیون فوتبالجام جهانی 2022 قطرتوسطاداره کل ورزشورزش و جوانانفوتبالخبرنگار فارسفوتبال ایرانجام جهانی 2022روابط عمومیشهرستان خویکامپیوتریلوگوغربیفدراسیوناداره کلمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.