مهدی مهدوی کیا
فوتبال ایران

با اعلام حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون فوتبال ، مهدی مهدوی کیا در تیم ملی ماندنی شد


با اعلام دبیرکل فدراسیون فوتبال ، مهدی مهدوی‌کیا به فعالیت خود به‌عنوان سرمربی تیم ملی امید ادامه خواهد داد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

حسن کامرانی‌فر، دبیر کل فدراسیون فوتبال ساعاتی قبل در شبکه تلویزیونی از مشخص شدن وضعیت مهدوی‌کیا خبر داد و اعلام کرد که این اسطوره فوتبال ایران به فعالیت خود به عنوان سرمربی تیم ملی المپیک ایران ادامه خواهد داد.

این اتفاق در حالی است که دو، سه روز قبل دبیرکل فدراسیون فوتبال از نامشخص بودن وضعیت مهدوی‌کیا با توجه به برکناری عزیزی‌خادم خبر داده بود؛ اما به نظر می‌رسد بعد از جلسه روز گذشته او با رئیس کمیته ملی المپیک، شرایط لازم برای عقد قرارداد کادر فنی تیم ملی امید فراهم شده است.

مهدوی‌کیا و دستیاران خارجی او اواخر شهریور تا اوایل آبان سال جاری به تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران ملحق شدند و توانستند با کسب سه پیروزی متوالی مقابل تاجیکستان، لبنان و نپال، سهمیه حضور در جام ملت‌های زیر ۲۳ سال آسیا را به دست آورند اما با توجه به بروز برخی مشکلات و منعقد نشدن قرارداد کادر فنی، از برگزاری اردوی این تیم در بهمن ماه خودداری کردند.

با حل مشکلات کادر فنی، احتمالاً تیم ملی در نخستین فیفا دی (پنجره بازی‌های ملی) در نوروز ۱۴۰۱، به تهران می‌آیند و اردوی خود را برگزار می‌کنند. تیم ملی امید خودش را برای حضور در جام ملت‌های آسیا در خرداد سال آینده و همین‌طور بازی‌های آسیایی در شهریور ۱۴۰۱ آماده می‌کند.

هدف نهایی مهدوی‌کیا و شاگردانش، موفقیت در جام ملت‌های زیر ۲۳ سال آسیا در دی ۱۴۰۳ است که سه تیم برتر آسیا سهمیه المپیک را به دست می‌آورند. ایران آخرین بار حدود نیم قرن قبل به المپیک صعود کرده بود.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.