همکاری منچسترسیتی و سونی برای ساخت اولین استادیوم فوتبال جهان در متاورس
فوتبال ایران

همکاری منچسترسیتی و سونی برای ساخت اولین استادیوم فوتبال جهان در متاورس


همکاری منچسترسیتی و سونی برای ساخت اولین استادیوم فوتبال جهان در متاورس

تیم منچسترسیتی با همکاری سونی وارد جهان متاورس خواهد شد. قهرمان لیگ برتر انگلستان در نظر دارد اولین استادیوم فوتبال جهان در متاورس را بسازد. شرکت سونی با متخصصان واقعیت مجازی (VR) خود برای ساخت این ورزشگاه به سیتیزن‌ها کمک می‌کند.

لازم به ذکر است، منچسترسیتی با سونی قراردادی سه‌ساله امضا کرده است. این پروژه جاه‌طلبانه هم‌اکنون در مراحل اولیه خود به سر می‌برد. متخصصان سونی برای توسعه نسخه واقعیت مجازی استادیوم اتحاد، به شهر منچستر رفته‌اند. این تیم از محیط این ورزشگاه به صورت دیجیتالی نقشه‌برداری کرده‌اند تا بتوانند مراحل توسعه استادیوم اتحاد را شروع کنند.

نسخه واقعیت مجازی استادیوم اتحاد

تیم منچسترسیتی جزو باشگاه‌های پیشرویی است که همیشه از تکنولوژی‌های جدید استقبال کرده است. پیش از این، سیتیزن‌ها برای ساخت استادیوم اختصاصی اتحاد از فناوری تجزیه و تحلیل تصویر و ردیابی اسکلتی استفاده کرده‌اند. این فناوری توسط Hawk-Eye توسعه یافته که به عنوان زیرساخت مرکزی تکنولوژی واقعیت مجازی شناخته می‌شود.

مدیران باشگاه منچسترسیتی قصد دارند با ورود به متاورس امکان تماشای زنده فوتبال را به هدست‌های واقعیت مجازی بیاورند. به طوری که هواداران فوتبال در سرتاسر جهان بتوانند مسابقه تیم مورد علاقه خود را به صورت واقعیت مجازی تماشا کنند. در واقع هواداران می‌توانند بدون سفر به شهر منچستر به تماشای بازی‌های سیتیزن‌ها بنشینند.

جهان متاورس پتانسیل بالایی دارد و به عنوان جدیدترین دستاورد تکنولوژی در جهان شناخته می‌شود. شرکت‌های بزرگ خود را برای ورود به این جهان دیجیتالی آماده می‌کنند. اگر تیم منچسترسیتی بتواند این پروژه را با موفقیت پیش ببرد، شاهد یک جهش بزرگ در ورزش فوتبال خواهیم بود.

نظر شما درباره ورود تیم منچسترسیتی به متاورس چیست؟ آیا این پروژه می‌تواند به خوبی پیش برود؟ لطفا نظرات خود را با کلیک در میان بگذارید.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.