رامون پلانس: ولاهوویچ و لوکاتلی را برای بارسلونا می‌خواستیم؛ به لائوتارو مارتینز خیلی نزدیک بودیم - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال جهان

رامون پلانس: ولاهوویچ و لوکاتلی را برای بارسلونا می‌خواستیم؛ به لائوتارو مارتینز خیلی نزدیک بودیم – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


رامون پلانس، مدیر ورزشی پیشین بارسلونا معتقد است بارسلونا با وجود از دست دادن مسی، می‌تواند سختی جدایی او را به لطف استفاده از جوانان لاماسیا کم کند.

طرفداری | رامون پلانس، مدیر ورزشی پیشین بارسلونا در مصاحبه‌ای با اسکای ایتالیا در خصوص مسائل مختلفی چون جدایی لیونل مسی، علاقه بارسا به سه ستاره از سری آ و مدل موفق مدیریت ورزشی ویارئال در مقایسه با یوونتوس به صحبت پرداخت. پلانس، صحبت‌هایش را با ایجاد تغییر و تحول در فوتبال آغاز کرد:

فوتبال یک پدیده فوق‌العاده، خاص و تصورناپذیر است. شرایطی که لیونل مسی در بارسلونا پیدا کرد، تا چند سال پیش اصلا تصورش ممکن نبود. حالا یک عصر جدید برای فوتبالیست‌ها آغاز شده و کسانی مثل ام باپه و هالند را می‌بینیم که روی بورس هستند.

مدیر سابق بارسلونا درباره دوران پسا مسی و نسل جدید لاماسیا گفت: 

بارسلونا الان فرایند مهمی از بازسازی خود با تکیه روی بازیکنان جوانش را طی می‌کند. کل دنیا می‌دانستند این وضعیت بارسلونا سخت خواهد بود. انتظارش را نداشتم لیونل مسی این چنین سریع از بارسلونا برود. فکر می‌کردم او دو سال دیگر بارسا را ترک کند. مسی در این تابستان رفت و مسلما دوران پسا مسی برای بارسلونا سخت است اما با نسل جدیدی از جوانان، شرایط ساده‌تر می‌شود. لاماسیا کارخانه‌ای است که همواره در تاریخش بازیکنان زیادی را تحویل بارسلونا داده است. بارسلونا حالا نسلی قدرتمند با استعدادهای نوظهور دارد. به نظر من الان بارسلونا قدرت‌مندترین نسل بازیکنان جوان در اروپا را دارد. 

امشب ویارئال و یوونتوس به مصاف هم خواهند رفت؛ رامون پلانس معتقد است ویارئال شب سختی را برای یووه رقم می‌زند: 

 از نظر من ویارئال تیمی است که طی سال‌های اخیر از نظر سیاست‌های ورزشی بهتر از یوونتوس کار کرده است. در واقع، آن‌ها ثمره کارشان را هم دیدند و فاتح لیگ اروپا شدند. مالکان ویارئال ایده خیلی خوبی از فوتبال دارند و این تیم سبک خیلی خوبی از فوتبال را پیاده می‌کند. یوونتوس بازی سختی مقابل ویارئالِ تهاجمی خواهد داشت. به نظرم پیش‌بینی سخت است اما ویارئال شب بسیار سختی را برای یوونتوس رقم خواهد زد. 

رامون پلانس درباره علاقه جدی بارسلونا به لائوتارو مارتینز و اقدام برای جذب دوشان ولاهوویچ و مانوئل لوکاتلی در گذشته صحبت کرد: 

لائوتارو مارتینز خیلی به بارسلونا نزدیک بود. مذاکرات ما پیش از دوران کرونا انجام شده بود. ملاقات‌های زیادی با مدیربرنامه‌های او و مدیران اینتر داشتیم. رابطه ما خیلی عالی بود. سپس همه‌گیری کرونا اتفاق افتاد و همه چیز تغییر کرد. در واقع کل دنیای فوتبال تغییر کرد. در بارسلونا به جذب مانوئل لوکاتلی و دوشان ولاهوویچ فکر می‌کردیم. ولاهوویچ مهاجمی بسیار قوی است و دو سال پیش وضعیت جذب قرضی‌اش را بررسی می‌کردیم. با این حال انتقال قرضی ممکن نبود. مانوئل لوکاتلی هم یک بازیکنِ سبک بارسلونا است. در ساسولو روند پیشرفت او را در نظر داشتیم و وضعیتش را پیگیری می‌کردیم. با این حال یوونتوس تیمی است که برای بازیکنان ایتالیایی خیلی محبوب است و در نهایت او تصمیم گرفت به یوونتوس برود.  

مدیر ورزشی سابق بارسا در پایان به تمجید از روبرتو دزربی، سرمربی ایتالیایی شاختار دونتسک پرداخت: 

روبرتو دزربی یک سرمربی متناسب با سبک بارسلونا است. گواردیولا تمجیدهای زیادی درباره سبک بازی تیم دزربی داشته است. او سرمربی جوانی است و باور دارم روزی می‌تواند روی نیمکت بارسلونا بنشیند. کار کردن من در ایتالیا؟ سبک و ذهنیت در مورد این کشور را خیلی دوست دارم.  منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.