فروش آپارتمان رونالدو در برج ترامپ
فوتبال جهان

فروش آپارتمان رونالدو در برج ترامپ


کریستیانو رونالدو در این فصل نه فقط از نظر ورزشی افت محسوسی داشته، بلکه از نظر اقتصادی هم متحمل ضرر و زیان قابل توجه شده است.

ستاره پرتغالی منچستریونایتد آپارتمانش در برج ترامپ شهر نیویورک که آن را سال ۲۰۱۵ خریده بود به قیمت ۷.۱۸ میلیون دلار فروخت که این رقم ۱۱.۳۲ میلیون دلار پایین‌تر از رقمی است که برای خرید این واحد سه خوابه و مشرف به سنترال پارک شهر نیویورک پرداخته بود.

در زمان انجام این معامله، شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه هدف کاپیتان تیم ملی پرتغال از خرید این آپارتمان تهیه مکانی برای سکونت خود در آمریکا هنگام ورودش به این کشور برای بازی در لیگ MLS است که البته این اتفاق هرگز رخ نداد. اکنون با فروش این آپارتمان آن هم با چنین ضرر مالی، به هیچ عنوان به نظر نمی‌رسد که شانسی برای ورود او به MLS وجود داشته باشد.

اگرچه این ضرر در قیاس با درآمدی که رونالدو دارد خیلی به چشم نخواهد آمد – چرا که طبق اعلام نشریه فوربس ستاره پرتغالی سال ۲۰۲۱ سومین ورزشکار پردرآمد دنیا با درآمد سالانه ۱۲۰ میلیون دلار است – اما باز هم رقم کمی نیست. به گزارش سایت مارکت‌واچ دلیل کاهش شدید قیمت ملک رونالدو در برج ترامپ تأثیر پاندمی کرونا بر اقتصاد آمریکا بوده است. این سایت مدعی شده که رونالدو سه سال پیش قصد داشت آپارتمام خود را با رقمی در حدود ۹ میلیون دلار بفروشد اما برای آن مشتری پیدا نکرد. به همین دلیل او یک سال بعد باز هم قیمت را پایین‌تر آورد و آن را به ۷.۹۹ میلیون دلار کاهش داد و در نهایت در سال جاری با همین قیمت ملک خود را فروخت که این کمتر از نصف پولی است که برای خرید آن پرداخت.

تملک رونالدو بر این آپارتمان برای او دردسرهایی هم داشت که چرا که برجی که واحد او در آن قرار دارد، متعلق به دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا است. سال ۲۰۱۷ گروهی از هواداران حتی اقدام به جمع‌آوری امضا برای درخواست از رونالدو جهت فروش واحدش کردند اما با توجه به محبوبیت نه چندان زیاد ترامپ، نه فقط رونالدو بلکه مالکان دیگر واحدهای مستقر در برج ترامپ هم برای فروش املاک خود دچار مشکل شدند. ظاهراً علاوه بر مسائل سیاسی مربوط به ترامپ، مسائل لجیستکی هم در تصمیم آنها برای فروش واحدهای خود در برج ترامپ دخیل بوده است.

 منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *