دلیل اعزام نشدن تیم ملی فوتسال به تایلند چیست؟ | وحید شمسایی
فوتبال ایران

دلیل اعزام نشدن تیم ملی فوتسال به تایلند چیست؟ | وحید شمسایی


وحید شمسایی درباره اعزام نشدن تیم ملی فوتسال مردان به تایلند می گوید: یک بار آقای کامرانی فر از من پرسید که لازم است تیم ملی راهی تایلند شود که من گفتم اگر هزینه با فدراسیون فوتبال است لازم نیست، – دیدارنیوز”: از آنجا که فدراسیون فوتبال تایلند خواستار حضور تیم ملی فوتسال در تورنمنت این کشور شده، اما قرار است تیم زیر 19 ساله های ایران به این رقابت ها اعزام شوند.

تایلند یکی از کشور هایی است که سال ها روی فوتسال سرمایه گذاری خوبی انجام داده، آن ها به جهت آمادگی تیم ملی خود هر ساله تورنمنتی را با حضور تیم های ملی کشور های مختلف برگزار می کنند.

امسال هم مثل سال های گذشته قرار است این کشور تورنمنتی را با حضور تیم های ملی نپال، مغولستان، عمان، ایران و مالدیو برگزار کند.

از آنجا که حضور تیم ملی فوتسال کشورمان به عنوان پرافتخارترین تیم آسیا برای تایلندی ها از اهمیت دو چندانی برخوردار است هر ساله با دعوتنامه ای تیم ملی کشورمان را به این تورنمنت دعوت می کنند.

فدراسیون این کشور امسال هم طی نامه ای مکتوب به فدراسیون فوتبال خواستار حضور تیم ملی بزرگسالان در این تورنمنت شده که البته پرداخت کلیه هزینه ها پرواز، اسکان، غذا، هتل و .

بر عهده میزبان خواهد بود.

بعد از برکناری ناظم الشریعه از سرمربیگری تیم ملی فوتسال، وحید شمسایی سکان هدایت این تیم را برعهده گرفت.

وی از ابتدای حضورش به عنوان سرمربی در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد که قصد جوان گرایی دارد و باید هر چه زودتر در تیم ملی پوست اندازی را شروع کند، اما برای جوانگرایی باید شرایط و امکانات هم فراهم باشد که جوان ها را در مسابقات مختلف محک جدی بزند و با توجه به وضعیت مالی نامساعد فدراسیون فوتبال و اعزام نشدن تیم ملی به تورنمنتی و یا برگزاری مسابقه ای در کشور و.

این موضوع کار کادر فنی را سخت کرده است.

تیم ملی فوتسال کشورمان در حالی باید اوایل سال آینده در بازی های مقدماتی آسیایی شرکت کند که تا به امروز این تیم نتوانسته با کادر فنی جدید خود اردویی برگزار و یا در تورنمنتی حضور داشته باشد.

در حال حاضر با توجه به درخواست تایلندی ها برای حضور تیم ملی در آن کشور این بهترین فرصت برای کادر فنی تیم ملی، ارزیابی و محک جدی برای بازیکنان جوان در این تورنمنت است.

با این حال درحالی که این فرصت مهیا شده، اما پیش از تغییرات مدیریتی در فدراسیون، کمیته فوتسال تصمیم گرفته بجای اعزام تیم بزرگسالان تیم ملی زیر 19 ساله ها عازم تایلند شوند.

اینکه چرا چنین تصمیمی گرفته شده ابهاماتی دارد.

در مورد این تصمیم گیری هنوز شفاف سازی صورت نگرفته و حتی برخی اخبار حکایت از این دارد که پیش از تصویب اینکه تیم ملی زیر 19 ساله ها راهی این رقابت ها شود از تیم مس سونگون خواسته شده راهی این رقابت ها شوند، اما مسی ها از این دعوت انصراف داده اند.

ظاهرا هماهنگ کننده این تورنمنت به تایلندی ها اعلام کرده که تیم مس با توجه به ملی پوشانی که دارد تیمی منتخب از ستارگان فوتسال ایران است و و به همین دلیل از سوی فدراسیون تایلند نامه ای به این باشگاه زده می شود، اما مدیرعامل این باشگاه این دعوت را قبول نمی کند.

نامه ارسالی تایلندی ها به باشگاه مس را در زیر می توانید ببینید: در این خصوص وحید شمسایی به فارس می گوید: یک بار آقای کامرانی فر از من پرسید که لازم است تیم ملی راهی تایلند شود که من گفتم اگر هزینه با فدراسیون فوتبال است لازم نیست، اما ظاهرا خرج سفر را خود میزبان می دهد، اما دیگر با من برای تصمیم گیری بابت اعزام تیم مشورت نشد.

با توجه به نیازی که برای تیم می بینم حضورمان در این تورنمنت می توانست مفید باشد.

حالا باید منتظر ماند و دید چرا کمیته فوتسال در اینباره نظر سرمربی تیم ملی را نگرفته و چرا این اعزام بدون توجه به نیاز های تیم ملی تصمیم گیری شده است.

کلید واژه ها: تیم ملی فوتسالتیم ملیتایلندفوتسالفدراسیون فوتبالکشورتیم های ملیحضورفدراسیوناعزامبرگزارفوتبالسرمایه گذاریوحید شمساییایرانکامرانی فرقرارلازمبرخوردارکامرانیکشورمانتایلندیخواستارسرمایهمالدیوشمساییآمادگییکی ازهزینهمختلفمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.