نتیجه غیرمنتظره مقایسه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی تا اینجای فصل/ چه کسی برتر است؟ - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال جهان

نتیجه غیرمنتظره مقایسه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی تا اینجای فصل/ چه کسی برتر است؟ – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


خبرورزشی – عملکرد کریستیانو رونالدو از لیونل مسی تا اینجای فصل بهتر بوده؛ با وجود اینکه خیلی‌ها فصل این فوق‌ستاره در منچستریونایتد را «کابوس» می‌دانند.

فوق‌ستاره ۳۷ ساله پرتغالی تابستان سال گذشته در انتقالی دراماتیک به اولدترافورد بازگشت. اگرچه رونالدو نتیجه‌ای که می‌خواست را نگرفت، اما همچنان آمار بهتری نسبت به مسی دارد که در اولین فصل خود با پاری‌سن‌ژرمن روزهای سختی را تحمل می‌کند.

بدون در نظر گرفتن یک بازی رونالدو برای یوونتوس قبل از پیوستن به شیاطین‌سرخ، ستاره یونایتد ۲۸ بار در تمامی رقابت‌ها به میدان رفته است. آمار ۱۵ گل او (از جمله ۹ گل در ۲۲ بازی در لیگ برتر) از ۷ گل مسی در ۲۱ بازی بهتر است و فقط دو گل در ۱۵ بازی لیگ ۱ فرانسه از او به ثبت رسیده است. علیرغم ۵۰۴ دقیقه بازی بیشتر (۲۲۹۶ نسبت به ۱۷۹۲)، رونالدو همچنان نسبت گلزنی بهتری با ۱۵۳ دقیقه به ازای هر گل در مقایسه با ۲۵۶ دقیقه مسی دارد.

حتی با ۸ پاس گل مسی در مقابل ۳ پاس گل رونالدو، مهاجم پی‌اس‌جی با نتیجه ۱۸-۱۵ در مجموع تأثیرگذاری روی گل‌ها پیش است. ستاره یونایتد همچنین تعداد شوت‌های بیشتری دارد (۱۰۵-۷۹) و لمس توپ در محوطه جریمه حریف او بیشتر است (۱۷۲-۹۶).

مسی ۳۴ ساله موقعیت‌های بیشتری خلق کرده، پاس‌های بیشتری با میزان موفقیت بهتری داده، لمس توپ و مالکیت توپ کمتری دارد. او همچنین بدشانس هم بوده و ضرباتش ۹ بار به تیرک دروازه خورده و رونالدو فقط یک بار. بازیکن آرژانتینی تنها ۵ بار در آفساید بوده در حالی که برای رونالدو در این فصل یونایتد ۲۵ بار پرچم زده شده است. 

اما حتی اگر رونالدو از نظر آمار فردی جلوتر باشد، به نظر می‌رسد این مسی است که به تعداد جام‌های خود اضافه می‌کند. منچستریونایتد قصد قهرمانی در لیگ برتر را ندارد، در حال حاضر از جام اتحادیه و جام حذفی هم حذف شده است، به این معنی که تنها شانس آن‌ها برای کسب مدال و پایان دادن به خشکسالی جام، لیگ قهرمانان است. با این حال، پاری‌سن‌ژرمن به خوبی در مسیر کسب دهمین قهرمانی خود در لیگ ۱ قرار دارد، علیرغم باخت ۳-۱ در مقابل نانت، و به نظر می‌رسد احتمال اینکه تا پایان راه اروپا ادامه دهد بیشتر است.
 منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *