پایان پرونده خبرساز 2بازیکن سرباز استقلال | اطلاعیه رسمی سازمان نظام وظیفه در خصوص مرادمند و یزدانی
فوتبال ایران

پایان پرونده خبرساز 2بازیکن سرباز استقلال | اطلاعیه رسمی سازمان نظام وظیفه در خصوص مرادمند و یزدانی


بازیکنان سرباز استقلال با اطلاعیه سازمان سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران باید به خدمت مقدس سربازی بروند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، این سازمان در اطلاعیه ای اعلام کرد: به استحضار مردم شریف و ورزش دوست و همچنین هواداران محترم فوتبال می رساند، پیرو مباحث مطرح شده پیرامون اعزام به خدمت سربازی دو تن از مشمولان ورزشکار شاغل در لیگ برتر فوتبال، بدین وسیله موارد زیر جهت تنویر افکار عمومی اعلام می شود.

بر اساس مقررات گذشته هر یک از بازیکنان ورزشی در رشته های گوناگون که به سن مشمولیت می رسند، موظف به اعزام به خدمت هستند، که در قالب تسهیلات ویژه و به منظور کمک به توسعه ورزش کشور و افزایش ماندگاری ورزشکاران حرفه ای در باشگاه های مربوطه با کسب مجوز های لازم اجازه داده شده است، تا خدمت ورزشکاران حرفه ای در رشته های ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال در سطح تیم ملی حداکثر تا 30 سال تمام و لیگ برتر حداکثر تا 28 سال تمام به تعویق انداخته شود و بلافاصله پس از اتمام مهلت مذکور به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

لازم به تاکید است که استمرار فعالیت ورزشکاران پس از اتمام مهلت مقرر در باشگاه های مربوطه امکان پذیر نیست.

ضمناً عدم حضور به موقع این افراد در خدمت سربازی موجب غیبت آنان شده و در این صورت ادامه فعالیت ورزشی در باشگاه ها و تیم ملی را از دست خواهند داد.

2-در خصوص بازیکنان ورزش فوتبال، آقایان محترم سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند، با توجه به اینکه مجوز فعالیت ورزشی آنها برابر مقررات در باشگاه ورزشی استقلال به پایان رسیده است نامبردگان می بایست در زمان اعزام تعیین شده قبلی تاریخ یکم اسفند ماه 1400، به خدمت دوره ضرورت اعزام گردند.

البته این ورزشکاران می توانند فعالیت ورزشی خود را در یگان های نیروهای مسلح ادامه داده و در صورت درخواست وزارت ورزش و جوانان و دعوت آنها به تیم ملی، شرکت آنان در اردوها و بازی های تیم ملی بلامانع است.

کلید واژه ها: جمهوری اسلامی ایرانسازمان وظیفه عمومیسازمانجمهوری اسلامیاعزام به خدمتاطلاعیهوظیفه عمومیورزشسربازبازیکنانسازمان نظام وظیفهعمومیخدمت مقدس سربازیوظیفهانتظامیاستقلالورزشکاربازیکنان سربازمعاونت اجتماعیخدمتاسلامیسربازیجمهوریفوتبالخدمت سربازیافکار عمومیسازمان نظاماعلامایراناعزاممنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *