ژاوی: باید اثبات کنیم بارسلونا توانایی رقابت در اروپا را دارد؛ عثمان دمبله رفتاری بسیار حرفه ای دارد - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال جهان

ژاوی: باید اثبات کنیم بارسلونا توانایی رقابت در اروپا را دارد؛ عثمان دمبله رفتاری بسیار حرفه ای دارد – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


ژاوی، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از تقابل با ناپولی در پلی آف لیگ اروپا حاضر شد و در مورد این دیدار، عثمان دمبله و مسائل دیگری صحبت کرد. به گزارش طرفداری و به نقل از موندو دپورتیوو، ژاوی در این کنفرانس خبری گفت:

ما می توانستیم با پیروزی ۲-۱ یا ۳-۱ در بازی رفت، پا به این بازی بگذاریم. باید تیم برتر باشیم. ناپولی ما را تحت فشار خواهد گذاشت و بازی بسیار پرتنشی خواهد بود. فردا یک جنگ فوتبالی را خواهیم دید. هر کسی که مالکیت توپ را داشته باشد، شانس بیشتری برای پیروزی خواهد داشت. هواداران تاثیرگذار خواهند بود. این که در خانه پیروز نشدیم، باعث تاسف است. باید شجاع باشیم و موقعیت خلق کنیم. ما در حال پیشرفتیم اما فردا آزمون سختی خواهد بود. ما امیدوار و هیجان زده ایم. فکر می کنم ناپولی از بالا پرس خواهد کرد. در بازی خواهیم دید چه می شود و می توانیم آن ها را مجبور به بازی در نیمه زمین خودشان کنیم یا خیر. این چیزی است که ما می خواهیم. آسان نخواهد بود چون آن ها پرس سنگینی را اعمال می کنند. جنگ این خواهد بود که چه کسی مالک توپ است. این اروپاست و سخت است. ناپولی در سطح لیگ قهرمانان است اما تست خوبی برای اثبات این است که بارسا می تواند در اروپا رقابت کند.

هر بازی یک فینال است. اگر کارمان را در خانه انجام نداده باشیم، فراتر از فینال است. باید کارمان را در زمین آن ها به پایان برسانیم. این فینالی دیگر است. ما انگیزه لازم برای رقابت را داریم. نیازی نیست درگیر پیچیدگی ها شویم، باید خودمان باشیم. در حال پیشرفتیم و این مسیر درستی است. انگیزه مضاعفی داریم. بازی به یاد دیگو آرماندو مارادونا باعث افتخار است. او الگویی برای همه بود. به تماشای ویدیوهای او ادامه می دهیم و احساساتی می شویم. اگر مسی وجود نداشت، مارادونا را می شد بهترین بازیکن تاریخ دانست. این یک مسئولیت و افتخار است. شکست ناامیدی بزرگی خواهد بود. ما در مورد این رقابت بسیار هیجان زده ایم. می خواهیم در اروپا مقابل حریفی بزرگ چون ناپولی رقابت کنیم. در بازی رفت عالی بودیم اما باید این جا کار را تمام کنیم. اگر در سطح خودمان باشیم، گزینه های زیادی برای صعود به مراحل حذفی داریم. انتظار بازی بسیار سختی را دارم.

اگر انتخاب دست من باشد، می خواهم عالی بازی کنیم و ببریم. عالی بازی کردن در کسب نتایج خوب موثر است. بازی هایی بوده که تحت هدایت من عالی بازی کردیم اما پیروز نشدیم. در حال رشد هستیم و همه چیز به نتایج بستگی دارد، نه حس و حال ما. نتایج ۵۰ درصد کار هستند. من در جریان فعالیت روزانه ناپولی نیستم تا در مورد اتفاقات آکادمی آن ها نظر دهم. ما خیلی روی آکادمی مان حساب می کنیم. بازیکنان آکادمی تعهد مضاعفی از خود نشان می دهند. در زمان هایی که بازیکنانی از آکادمی در تیممان داشتیم، جام هایی کسب کردیم. به همین علت استعدادهایی چون گاوی، نیکو یا آرائوخو که دیر به آکادمی اضافه شد یا بازیکنان باتجربه تری چون بوسکتس و پیکه مهم هستند. ما می بینیم که بازیکنانی ۱۷ یا ۱۸ ساله می توانند تفاوت ها را رقم بزنند.

نظر دادن در مورد فصل های دیگر تیم وظیفه من نیست چون این عادلانه نخواهد بود. چیزی که من الان می بینم این است که باید به سبک بازی مان برگردیم. بارسا با سبک بازی خاص خود فوق العاده بوده است. کمی از این سبک فاصله گرفته ایم و در حال بازیابی آن هستیم. فردا آزمونی مهم برای تعیین جایگاه ماست. ما در لیگ اروپا هستیم اما ناپولی حریفی در حد لیگ قهرمانان است. 

عثمان دمبله؟ خواهیم دید. قرارداد عثمان در تابستان به پایان می رسد. او را خوشحال می بینم و او به شدت حرفه ای بوده است. با توجه به این که چند بازی دعوت نشد، رفتاری حرفه ای داشت. او مراقب خودش است، خوب تمرین می کند، حس مثبتی همراه گروه دارد و به همین علت تصمیم گرفتیم که باید برای تیم بازی کند. اگر او حرفه ای رفتار نمی کرد، همه چیز متفاوت بود. باید ببینیم از الان تا پایان فصل چه اتفاقی رخ می دهد. تصمیم برعهده اوست اما عثمان فوتبالیستی است که من دوست دارم. داستان های دروغ زیادی در مورد او شنیدم، این طور نیست. او کاملاً حرفه ای بوده، به من اعتماد کنید.

 منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.