فوتبال ایران

استقلال و از دست دادن سه دفاع در یک ماه! | خبر رسمی سرباز شدن


خبر رسمی سرباز شدن دو مدافع کلیدی استقلال مطمئنا طی ساعات و روزهای آینده به کشمکش بزرگی میان استقلال و تیم های دیگر بدل خواهد شد.

– ” سرانجام چند روز گمانه زنی رسانه ها درباره آینده فوتبالی حسین مرادمند و سیاوش یزدانی، سازمان نظام وظیفه با صدور بیانیه ای رسمی نسبت به این مسئله واکنش نشان داد و در خبری مهم اعلام کرد که باید دو مدافع استقلال خود را به سازمان نظام وظیفه برای گذراندن خدمت مقدس سربازی معرفی کنند.

البته که در خبر نظام وظیفه درباره آینده فوتبالی این دو بازیکن این گونه آمده است: این ورزشکاران می توانند فعالیت ورزشی خود را در یگان های نیروهای مسلح ادامه داده و در صورت درخواست وزارت ورزش و جوانان و دعوت آنها به تیم ملی، شرکت آنان در اردوها و بازی های تیم ملی بلامانع است.

با این وصف فرهاد مجیدی در ادامه لیگ یبست و یکم دو مدافع ثابت ترکیب تیمش را در اختیار نخواهد داشت و این مسئله بدان معناست که استقلال در پست دفاع میانی با کمبود شدید بازیکن مواجه شده و برای پوشش این کمبود، مجیدی باید یا تغییر سیستم بدهد یا آبی ها به سراغ جذب بازیکن آزاد بروند.

با خروج مرادمند و یزدانی و پیش از بازگشت غلامی، اکنون دانشگر تنها مدافع تخصصی در دسترس فرهاد مجیدی است.

مدافعی که در فصول قبل بازکین پرحاشیه ای بود ولی در این فصل بدون هیچ مسئله و یا اتفاقی، مشغول انجام تمرینات و بازی برای استقلال است.

آبی ها امیدوارند که دانشگر دچار محرومیت یا مصدومیت نشود تا بتوانند او را تا پایان فصل در اختیار داشته باشند.

عارف غلامی، محمد دانشگر و محمدجواد به آفرین سه مدافع میانی تخصصی استقلال در ادامه لیگ بیست و یکم هستند؛ در کنار این بازیکنان، روزبه چشمی و زبیر نیک نفس هم توانایی بازی در پست دفاع میانی را دارند تا شمار بازیکنانی که فرهاد مجیدی می تواند در پست دفاع میانی استفاده کند به عدد 5 برسد.

در این بین باید اشاره داشت که غلامی نزدیک به یکسال از میادین به واسطه مصدومیت پارگی رباط صلیبی دور بوده و محمدجواد به آفرین هم هیچ تجربه حضوری در لیگ برتر ندارد تا عملاً شرایط بازی برای این دو مدافع فراهم نباشد و آن ها باید رفته رفته مهیای حضور در ترکیب اصلی استقلال شوند.

راه حل پیش روی مجیدی برای پوشش ضعف بزرگ پیش آمده در تیمش بعد از سرباز شدن مرادمند و یزدانی، جذب بازیکن جدید است که آن هم پروتکل خاص خود را دارد و آبی ها تنها می توانند بازیکن آزاد جذب کنند که مدافع ایرانی بدون قرارداد چندان در بازار موجود نیست و این مسئله آبی ها را به سمت جذب بازیکن خارجی سوق می دهد.

در صورتی که فرهاد مجیدی یک ماه پیش از جدایی مرادمند و یزدانی اطمینان داشت، هرگز اجازه جدایی را به عارف آقاسی نمی داد.

در حال حاضر آبی ها بیش از هر چیز بابت از دست دادن این مدافع ملی پوش ناراحت هستند چرا اگر آقاسی در استقلال می ماند، نگرانی آبی ها کمتر می شد.

البته در این بین باید به مسئله جدایی عارف آقاسی در نقل و انتقالات زمستانی هم اشاره داشت، که حال غیبت این بازیکن و جدایی او از جمع آبی ها بیش از همیشه به چشم می آید و صدور اجازه جدایی این بازیکن یک اشتباه بسیار بزرگ به نظر می رسد؛ مگر این که مجیدی و همکارانش بتوانند از بازیکنی غیرمنتظره در ترکیب استقلال، مدافع ایده آل برای جانشینی یزدانی و مرادمند بسازند.

البته که فرهاد مجیدی مشکلات شخصی آقاسی را دلیل جدایی او دانسته بود.

اما نکته مهم در این بین اینجاست که استقلال تنها یک جای خالی برای جذب بازیکن خارجی دارد و در صورت فراهم شدن امکان جذب بازیکن خارجی، آن ها می توانند با توجه به بسته شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی، یک مدافع خارجی آزاد را به خدمت بگیرند.

عارف غلامی به مرز آمادگی رسیده است.

مدافعی که قرار است امروز برای دقایقی نیز در ترکیب استقلال حضور داشته باشد و از بازی های بعدی به طور کامل در دسترس فرهاد مجیدی قرار می گیرد.

استقلال در آخرین دیدار هفته نوزدهم به مصاف فجرسپاسی شیراز می رود و بعد از این مسابقه باید منتظر صحبت های فرهاد مجیدی در واکنش به سرباز شدن دو مهره کلیدی خود بود و به نظر می رسد در این باره سرمربی آبی ها صحبت های مهم و البته جنجالی را مطرح کند.

با همه ی این تفاسیر، صدرنشین لیگ بیست و یکم 12 هفته سرنوشت ساز پیش رو در راه رسیدن به قهرمانی لیگ برتر و هم چنین جام حذفی را باید بدون دو مدافع اصلی خود بگذراند و باید دید تصمیم کادرفنی استقلال برای پر کردن جای خالی این دو مدافع چه خواهد بود و فرهاد مجیدی برای انتخاب جانشین سیاوش یزدانی و حسین مرادمند چه تصمیمی خواهد گرفت.

روزبه چشمی نیز بازیکن آلترناتیو مجیدی برای خط دفاعی است.

بازیکنی که همواره در غیاب مدافعین اصلی، در ترکیب استقلال به میدان رفته و امروز نیز این وظیفه را برعهده دارد.

خارج از بحث ترکیب استقلال، سرباز شدن مرادمند و یزدانی می تواند خود پرونده ای جدید در فوتبال ایران را باز کند؛ همانطور که ساعتی پیش فرشید سمیعی معاون حقوقی استقلال در گفتگویی با “ورزش سه” اعلام کرده بود که به هر صورت اگر قرار باشد دو بازیکن استقلال به واسطه قوانین مربوط به خدمت سربازی از ادامه کار و فعالیت در باشگاه منع بشوند، ما خواستار این خواهیم بود که سایر موارد مشابه در لیگ برتر هم مورد بررسی قرار بگیرد و این پرونده ها را باز خواهیم کرد.

باید دید با توجه به نهایی شدن پروسه اعزام حسین مرادمند و سیاوش یزدانی، این دو بازیکن در کدام تیم فوتبال شاغل خواهند شد و در طرف مقابل، باشگاه استقلال چه افشاگری هایی را درباره بازیکنان سرباز شاغل در سایر تیم ها برحسب تهدید معاون حقوقی این باشگاه انجام می دهد.

کلید واژه ها: سازمان نظام وظیفهنظام وظیفهاستقلالسازمان نظاموزارت ورزش و جوانانآیندهخدمت مقدس سربازیمدافعوظیفهتیم ملیمدافع استقلالسیاوش یزدانی،بازینظامورزشسازمانورزش و جوانانحسین مرادمندفعالیت ورزشینیروهای مسلحفرهاد مجیدیاز دست دادنادامهسربازوزارت ورزشورزشکارانگمانه زنیرسمیرسانه هاخبر رسمیمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.