فوتبال ایران

جزییاتی از پاسخ سازمان نظام وظیفه به درخواست استقلالی ها برای مرادمند و یزدانی


سازمان وظیفه عمومی انتظامی وضعیت خدمت وظیفه عمومی بازیکنان مشمول تیم استقلال تهران را تشریح کرد.

– سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: پیرو مباحث مطرح شده پیرامون اعزام به خدمت سربازی دو تن از مشمولان ورزشکار شاغل در لیگ برتر فوتبال، بدین وسیله موارد زیر جهت تنویر افکار عمومی اعلام می شود.

1- بر اساس قوانین و مقررات گذشته هر یک از بازیکنان ورزشی در رشته های گوناگون که به سن مشمولیت می رسند، موظف به اعزام به خدمت هستند، که در قالب تسهیلات ویژه و به منظور کمک به توسعه ورزش کشور و افزایش ماندگاری ورزشکاران حرفه ای در باشگاه های مربوطه با کسب مجوز های لازم اجازه داده شده است، تا خدمت ورزشکاران حرفه ای در رشته های ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال در سطح تیم ملی حداکثر تا 30 سال تمام و لیگ برتر حداکثر تا 28 سال تمام به تعویق انداخته شود و بلافاصله پس از اتمام مهلت مذکور به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

لازم به تاکید است که استمرار فعالیت ورزشکاران پس از اتمام مهلت مقرر در باشگاه های مربوطه امکان پذیر نیست.

ضمناً عدم حضور به موقع این افراد در خدمت سربازی موجب غیبت آنان شده و در این صورت ادامه فعالیت ورزشی در باشگاه ها و تیم ملی را از دست خواهند داد.

2-در خصوص بازیکنان ورزش فوتبال، آقایان سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند، با توجه به اینکه مجوز فعالیت ورزشی آنها برابر مقررات در باشگاه ورزشی استقلال به پایان رسیده است نامبردگان می بایست در زمان اعزام تعیین شده قبلی تاریخ یکم اسفند ماه 1400 ، به خدمت دوره ضرورت اعزام گردند.

البته این ورزشکاران می توانند فعالیت ورزشی خود را در یگان های نیروهای مسلح ادامه داده و در صورت درخواست وزارت ورزش و جوانان و دعوت آنها به تیم ملی، شرکت آنان در اردوها و بازی های تیم ملی بلامانع است.

کلید واژه ها: سازمان وظیفه عمومیوظیفه عمومیورزشاعزام به خدمتورزشکارعمومیوظیفهورزشکارانسازمانجمهوری اسلامی ایرانتیم استقلال تهرانخدمتبازیکنانسازمان نظام وظیفهمشموللیگ برترقوانین و مقرراتانتظامیاستقلالرشته های ورزشیاستقلال تهرانجمهوری اسلامیحداکثرتیم استقلالخدمت سربازیافکار عمومیاستقلالی هاسازمان نظاماعلاماعزاممنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.