فوتبال ایران

اعتراف سرمربی محبوب استقلالی | رضا عنایتی سرمربی تیم هوادار


رضا عنایتی سرمربی تیم هوادار تهران که امسال اولین حضورش را در لیگ برتر تجربه می کند، در آیین نکوداشت مربیان برتر سال فوتبال ایران حضور پیدا کرد و در مورد شرایط فوتبال ایران و تیمش صحبت کرد.

– ” رضا عنایتی درباره برگزاری این مراسم گفت: از این اتفاقات در فوتبال ما برای مربیانی که واقعا زحمت می کشند خیلی کم می افتد.

من که کاری انجام ندادم اما هرچقدر این کارها بیش تر شود، انگیزه مربیان بالاتر می رود.

من از این مسئله واقعا غافل گیر شدم و خوشحالم این جا هستم و امیدوارم از این جلسات بیش تر داشته باشیم چون مربیانی که زحمت می کشند اگر دیده شوند انگیزه آن ها بالاتر می رود و برای مربیان بعدی هم مهم است.

امیدوارم فوتبال ما به جایی برسد که کسانی که زحمت می کشند بیش تر دیده شوند چون در حال حاضر حواشی فوتبال ما فوق العاده زیاد است و خیلی به آن پرداخته می شود و امیدوارم به جایی برسیم که فوتبال ما از همه لحاظ پاک شود و همگی در شرایط یکسان بتوانند باهم رقابت کنند و نتیجه بگیرند.

عنایتی در ادامه درباره شرایط سخت فصل گذشته تیم هودار گفت: من باید تمام اتفاقاتی که سال گذشته برای من افتاد را بنویسم.

اول فصل اسپانسر داشتیم و دو یا سه ماه بعد اسپانسرمان رفت و همه چیز در باشگاه تحت الشعاع این موضوع قرار گرفت و من سال فوق العاده سختی داشتم تا ساعت تمرین درپشت میز کار اداری انجام می دادم و دو ساعت با بچه ها تمرین می کردم و اتفاقات عجیب و غریب افتاد و سال سختی برای من و خانواده ام بود.

خانواده من تحت الشعاع این موضوع قرار گرفتند و من مجبور شدم خیلی از کارها را برای تامین مالی باشگاه انجام دهم حتی خانه و ماشین فروختم چون می دانستم این تیم می تواند به لیگ برتر بیاید و خدا کمک کرد و با همت بچه ها این اتفاق افتاد.

از دوستانی که کنار من بودند و به من کمک کردند و در سختی همراه من بودند تشکر می کنم.

به هر حال در شرایط سخت باید دوستانی که در کنارت می مانند را بشناسی و آن دوستان عزیز را هم من شناختم و خدا به من توفیق داد تا با یک مجموعه سالم به لیگ برتر بیاییم.

عنایتی درباره بازی دیروز با تیم شهرخودرو و شرایط تیمش بیان کرد: شرایط تیمی در نیم فصل دوم مقداری بهتر شده است.

در نیم فصل اول امتیازات عجیب و غریبی از دست دادیم و می توانستیم در جدول جایگاه خیلی بهتری داشته باشیم.

از نحوه بازی بچه ها اصلا راضی نبودم چون من انتظار بیشتری دارم و در تمرینات و بازی های گذشته می دانم چطور بودند؛ این بازی به آن صورت نبودند اما خداراشکر توانستیم سه امتیاز بگیریم و برای بازی های سخت پیش رو آماده شویم.

سرمربی هوادار درباره کیفیت لیگ برتر گفت: من برنامه های مختلف را نگاه می کنم که دوستان درباره کیفیت ضعیف لیگ و حرفه ای بودن آن صحبت می کنند.

ما کامل می دانیم که لیگ اصلا حرفه ای نیست و نسبت به امکاناتی که داریم شاید سه یا چهار باشگاه که وابسته به دولت هستند، خوب خرج می کنند و خوب بازیکن می گیرند ولی بقیه تیم ها مشکلات مالی دارند.

بیش تر تیم ها تهران هستند و بعضی از تیم ها در شهرهای دیگر بازی های خانگی را برگزار می کنند بنابراین باید نسبت به امکانات توقع داشته باشیم و فکر می کنم نسبت به امکاناتی که ما داریم خیلی بالاتر هستیم.

او ادامه داد: ما الان مشکل زمین بازی داریم و این مسئله خیلی دردناک است برای لیگی که همه درباره حرفه ای بودن آن صحبت می کنند اما این طور نیست.

ما از نظر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و خیلی از مسائل اولیه فوتبال کاملا عقب هستیم و باید عزمی وجود داشته باشد تا این مشکلات حل شود.

عنایتی در پایان درباره عزل عزیزی خادم و سرپرستی ماجدی بیان کرد: من در ریز مسائل نیستم و نمی توانم در این مسئله اظهار نظر کنم و فقط دعا می کنم هرچیزی که به صلاح فوتبال ماست اتفاق بیفتد.

در سال های گذشته متاسفانه اتفاقات عجیب و غریب در سطح فدراسیون داشتیم و این اتفاقات جامعه را مکدر می کند؛ کسانی که زحمت می کشند، می بینند که الان چه پول هایی مجانی به کسانی دادیم که حتی برای فوتبال ما کوچک ترین زحمتی نکشیدند و این مسائل ما را آزرده خاطر می کند و دید مردم را نسبت به ورزش بد می کند.

ما باید مدیران تحصیل کرده ای داشته باشیم که تسلط کاملی بر تمام قضایای ورزش داشته باشند و با وجود میرشاد ماجدی ما قدمی در این راستا برداشتیم چون ایشان چندین سال است که در فوتبال هستند و در بدنه فوتبال اند و از شرایط کاملا آگاه هستند.

من آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم در این سال خاص که منتهی به جام جهانی است شرایط فوتبالی و امکاناتی ما بهتر شود.

ما با همین امکانات الان صدر آسیا هستیم و این فاکتور بزرگی است و امیدوارم امکانات ما نسبت به جایگاه مان پیشرفت کند.

کلید واژه ها: فوتبالمربیانفوتبال ایرانرضا عنایتیسرمربیعنایتیانگیزهحواشی فوتبالهوادار تهرانایرانتیم هوادارفوق العادهشوندبرترحضورلیگ برتربرگزارینکوداشتهوادارتهرانحواشیشرایطکارهامراسمامسالاولینمحبوبموردبعدیآیینمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *