محسن سیدی : احمد گوهری می تواند شماره یک پرسپولیس باشد ؛ انگیزه حامد لک پایین آمده است
فوتبال ایران

احمد گوهری می‌تواند شماره یک پرسپولیس باشد ؛ انگیزه حامد لک پایین آمده است


محسن سیدی مربی پیشین دروازه بان های پرسپولیس و کاشف احمد گوهری معتقد است که گوهری می تواند شماره یک پرسپولیس باشد، چرا که همه شاخصه های یک گلر بزرگ را دارد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

مربی دروازه‌بان‌های پیشین پرسپولیس گفت که گوهری کشف خود من بود و با توجه به شناختی که از این دروازه‌بان دارم او می‌تواند شماره یک پرسپولیس باشد.

تیم فوتبال پرسپولیس در حالی روز گذشته با تساوی یک بر یک برابر گل‌گهر متوقف شد که گلی که دریافت کرد روی اشتباه فاحش حامد لک به ثمر رسید.

این در حالی است که پرسپولیس تهران در نقل و انتقالات نیم فصل احمد گوهری را از نفت آبادان به خدمت گرفت تا او را جایگزین رادوشوویچ کند.

محسن سیدی که زمان گابریل کالدرون مربی دروازه‌بان های پرسپولیس بود، و احمد گوهری را به فوتبال ایران معرفی کرد روز پنجشنبه در مورد وضعیت دروازه‌بان‌های پرسپولیس صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

به نظر می‌رسد حامد لک از زمانی که بوژیدار رادوشوویچ از پرسپولیس جدا شده و سایه یک رقیب را بالای سر خود حس نمی‌کند، افت داشته است. این موضوع را قبول دارید؟

باید این مسائل از بررسی شود که چرا انگیزه بازیکن فروکش می‌کند. دروازه‌بان تیم بزرگی مثل پرسپولیس همیشه باید جزو دروازه‌بان های تیم ملی باشد و نباید انگیزه‌اش پایین بیاید و باید برای حفظ آمادگی تلاش کند.

چگونه می‌شود این انگیزه را حفظ کرد؟

یک بازیکن زمانی که پول خوب می‌گیرد چه اشکالی دارد که کمی هم خرج مشاوره کند. به نظر من یک بازیکن حرفه ای به مشاور تغذیه، مشاوره بدنسازی، مشاور رسانه‌ای و مشاور روانشناسی نیاز دارد تا بتواند همیشه از نظر روحی و روانی و بدنی خودش را در شرایط خوبی قرار دهد.

قبول دارید از زمانی که رادو رفت، سطح کیفیت لک نیز پایین آمد؟

این رقابت به ویژه در تیم های بزرگ خوب است و سایه یک رقیب آن هم رقیبی مانند رادو که خودش آماده و با تجربه بود می‌تواند برای تیم ایجاد انگیزه کند. اما آنطور که به نظر می‌رسد انگیزه حامد فروکش کرده است.

پرسپولیس در نقل و انتقالات نیم فصل احمد گوهری را از نفت آبادان به خدمت گرفت که کشف خود شما بود و زمان حضورتان در نفت او را به فوتبال ایران معرفی کردید.

درست است. احمد زمانی که تنها ۱۶ سال داشت او را از جوانان به تمرینات تیم بزرگسالان آوردیم و رفته رفته تجربه کسب کرد و به نظر من او می‌تواند برای پرسپولیس مفید باشد.

چه شاخصه‌ای گوهری دارد که می‌تواند او را نسبت به سایر دروازه‌بان‌ها متمایز کند؟

احمد دروازه‌بان خوش فیزیکی است و او روی هوا و زمین مسلط است. از طرفی او شوت گیر خوبی است و فکر می کنم او شاخصه های لازم را جهت تبدیل شدن به یک دروازه بان بزرگ را دارد.

با توجه به شرایط نه چندان خوب حامد لک، آیا گوهری می‌تواند از پس حفاظت از دروازه پرسپولیس بر بیاید؟

بله. تنها موضوعی که باعث می شود حامد نسبت به گوهری ترجیح داده شود، تجربه او است. یک دروازه بان از ابتدا که با تجربه نبوده و همه رفته رفته این تجربه را بدست آوردند. به طور حتم اگر کادر فنی شجاعت بازی دادن به این دروازه بان جوان را داشته باشد، ضرر نخواهد کرد.

با توجه به اینکه علیرضا بیرانوند هم شاگرد خود شما بود، آیا گوهری می‌تواند بیرانوند دیگری برای پرسپولیس باشد و چند سال در این تیم بماند؟

متاسفانه عدم ثبات در تیم ها باعث می شود کیفیت یک دروازه بان پاییان بیاید. برای مثال علیرضا بیراوند ۸ سال در نفت بود و بعد به پرسپولیس رفت و پنج سال هم در این تیم ماند و به دروازه بان خوبی تبدیل شد یا رشید مظاهری تا زمانی که در ذوب آهن ثبات داشت یکی از دروازه بان‌های برتر فوتبال ایران بود. ثبات خیلی مهم است و با توجه به سن و سالی که احمد دارد، او می تواند برای تیم مفید باشد.

ایرنامنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.