مهدی طارمی
فوتبال جهان

لاتزیو و پورتو در لیگ اروپا ؛ مهدی طارمی و یک پنالتی و گل دیگر


در بازی پورتو و لاتزیو از دور برگشت مرحله یک شانزدهم لیگ اروپا مهدی طارمی یک بار دیگر درخشید و یک پنالتی و یک گل دیگر به عملکرد درخشان خود در فوتبال اروپا اضافه کرد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

مهدی طارمی ستاره ایرانی پورتو در اولین بازی خود در رقابت های لیگ اروپا موفق به گلزنی شد؛ او پنالتی را که خودش گرفته بود گل کرد.

تیم پورتو در صعود از گروه مرگ لیگ قهرمانان اروپا ناکام بود تا مهدی طارمی و یارانش برخلاف فصل گذشته فرصت ماجراجویی در دور حذفی را از دست بدهند؛ آنها با قرار گرفتن در رتبه سوم گروه B راهی لیگ اروپا شدند. حریف آنها در شروع راه لاتزیو بود.

مهدی طارمی که فصل گذشته مقابل یوونتوس و چلسی گلزنی کرده بود، در این فصل هم موفق به باز کردن دروازه لیورپول شد. با حضور پورتو در لیگ اروپا، مهدی طارمی فرصت گلزنی در این رقابت ها را هم پیدا کرد. او در جریان بازی رفت مقابل لاتزیو (۲-۱ به سود پورتو) نیمکت نشین بود تا یک بازی دیگر برای گلزنی در این جام صبر کند؛ کنسیسائو برخلاف بازی رفت، امشب در تقابل برگشت دو تیم، طارمی را در ترکیب اصلی قرار داد. ستاره ایرانی پورتو تنها یک نیمه برای گلزنی زمان نیاز داشت و توانست در ورزشگاه المپیکو دروازه لاتزیو را باز کرده و این تیم و ورزشگاه معروفش را هم به لیست گلزنی های بزرگش اضافه کند.

با وجود گلزنی مقابل یووه و چلسی هنوز شاید مهدی طارمی تصمیم عجیب داور در بازی فصل گذشته مقابل اتلتیکومادرید را هضم نکرده باشد؛ جایی که با هوشیاری، خود را به پاس رو به عقب مدافع حریف به دروازه بان  رساند تا ضربه نوک پایش توپ را به تور بچسباند. داور پس از بازبینی صحنه در VAR گل طارمی را مردود اعلام کرد و این در حالی بود که برخورد شدیدی بین او و اوبلاک هم شکل گرفته و موجب سرنگونی اش شده بود. امشب اما VAR برای ستاره ایرانی پورتو خوش یمن بود و ورق را به سود مهدی برگرداند. در حالی که با گل دقایق نخست میزبان، شاگردان کنسیسائو از حریف عقب افتاده بودند، طارمی در محوطه جریمه، یکی از تخصص های اصلی خود برای رسیدن به گل را امتحان کرد؛ سرنگونی هنرمندانه در محوطه جریمه…

طارمی ضربه خود را به دقیق ترین شکل ممکن زد؛ توپ به گوشه سمت چپ رفت و دروازه بان لاتزیو با وجود تشخیص و پرش مناسب در مهار توپ ناکام بود.

مهدی طارمی در دقایق پایانی نیمه اول در برخورد با مدافع حریف به سبک همیشگی اش روی زمین افتاد. داور بی درنگ در سوت خود دمید اما تصمیمش به ضرر پورتو بود. دنیس آیتکین، داور آلمانی این دیدار، حرکت طارمی را تمارض تشخیص داد و او را با کارت زرد جریمه کرد؛ این همان تصمیمی بود که چیرو ایموبیله، ستاره تیم ملی ایتالیا و زننده تک گل لاتزیو، بابت آن داور را مورد تشویق قرار داد. چند لحظه بعد اما داور و دستیارانش در اتاق VAR مکالمه کوتاهی انجام دادند که آیتکین را مجاب به بازبینی صحنه کرد. مهاجم پورتو در این لحظات با چهره مصممی که همیشه از او سراغ داریم در انتظار تغییر تصمیم داور بود؛ این بار VAR برای طارمی خوش یمن بود و داور پس از بازبینی صحنه، رای خود را ۱۸۰ درجه تغییر داد و با اعلام ضربه پنالتی، کارت زرد شماره ۹ پورتو را هم پس گرفت.

تغییر تصمیم داور باعث شد تا خوشحالی و تشویق ایموبیله و هم تیمی هایش به خشم و گلایه تبدیل شود. در این حین طارمی خشنود از به نتیجه رسیدن پروژه خودش، در حال کاشتن توپ در نقطه پنالتی بود. با وجود تشخیص و شیرجه خوب دروازه بان لاتزیو، شوت زمینی طارمی به سمت چپ دروازه به قدری کات داشت که در گوشه ترین قسمت ممکن دروازه جا خوش کرده و باعث به تساوی کشیدن بازی پیش از پایان نیمه اول شود.

لاتزیو و پورتو در لیگ اروپا ؛ مهدی طارمی و یک پنالتی و گل دیگر

لاتزیو و پورتو در لیگ اروپا ؛ مهدی طارمی و یک پنالتی و گل دیگر

لاتزیو و پورتو در لیگ اروپا ؛ مهدی طارمی و یک پنالتی و گل دیگر

لاتزیو و پورتو در لیگ اروپا ؛ مهدی طارمی و یک پنالتی و گل دیگر

لاتزیو و پورتو در لیگ اروپا ؛ مهدی طارمی و یک پنالتی و گل دیگرمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.