لیگ اروپا| بارسلونا با پیروزی قاطع در خانه ناپولی به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد/ دورتموند حذف شد
فوتبال جهان

لیگ اروپا| بارسلونا با پیروزی قاطع در خانه ناپولی به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد/ دورتموند حذف شد


تیم فوتبال بارسلونا با کسب یک برد خارج از خانه مقتدرانه برابر ناپولی، جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا را کسب کرد.

– ، دیدارهای پلی آف مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا، شب گذشته (پنجشنبه) با برگزاری هشت مسابقه پیگیری شد که در مهمترین آنها تیم فوتبال بارسلونا در شهر ناپل میزبانش ناپولی را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد.

جوردی آلبا در دقیقه 8، فرنکی دیونگ در دقیقه 13، جرارد پیکه در دقیقه 45 و پیر امریک اوبامیانگ در دقیقه 59 برای بارسلونا گلزنی کردند.

لورنزو اینسینیه در دقیقه 23 از روی نقطه پنالتی گل نخست ناپولی را زد و متئو پولیتانو در دقیقه 87 هم دومین گل این تیم را به ثمر رساند.

به این ترتیب بارسلونا در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه 5 بر 3 ناپولی را شکست داد و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد.

دیگر اتفاق مهم بازی های دور برگشت پلی آف مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا حذف دورتموند به دست رنجرز اسکاتلند بود.

زردپوشان آلمانی که میهمان رنجرز بودند در این بازی به تساوی 2-2 بسنده کردند تا با توجه به باخت 4 بر2 بازی رفت در مجموع با قبول شکست 6 بر 4 در دو بازی رفت و برگشت از گردونه مسابقات کنار بروند.

جود بلینگهام در دقیقه 31 و دونیل مالن در دقیقه 42 گل های دورتموند و جیمز تاورنیر در دقایق 22 (پنالتی) و 57 گل های رنجرز را به ثمر رساندند.

نتایج سایر بازی ها به شرح زیر است:المپیاکوس صفر – آتالانتا 3 * آتالانتای ایتالیا در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه 5 بر یک حریف یونانی اش را شکست داد و صعود کرد.

لاتزیو 2 – پورتو 2 *پورتوی پرتغال در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه 4 بر 3 حریف ایتالیایی اش را شکست داد و صعود کرد.

دیناموزاگرب یک – سویا صفر * سویای اسپانیا در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه 3 بر 2 حریف کرواتش را شکست داد و صعود کرد.

رئال سوسیه داد یک – لایپزیگ 3 * لایپزیگ آلمان در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه 5 بر 3 حریف اسپانیایی خود را مغلوب و به دور بعد صعود کرد.

رئال بتیس صفر – زنیت صفر * رئال بتیس اسپانیا در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه 3 بر 2 نماینده روسیه را شکست داد و صعود کرد.

لیگ اروپا صعود پورتو با گل و پاس گل طارمی” با مشخص شدن چهره های تیم های پیروز پلی آف و اضافه شدن آنها به هشت تیمی که از مرحله گروهی به صورت مستقیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده بودند، قرعه کشی این مرحله از رقابت ها امروز از ساعت 14:30 به وقت تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپایک هشتم نهاییبارسلوناتیم فوتبال بارسلوناناپولیدقیقهیک هشتملیگ اروپانهاییمرحلهتیم فوتبالپیر امریک اوبامیانگاروپالورنزو اینسینیهمتئو پولیتانوفوتبالبرگشتجرارد پیکهاوبامیانگدور برگشتصعودبازیشکستدورتمونداینسینیهخانهشهر ناپلبرگزاریپنالتیمسابقهمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *