ژاوی: فرنکی دی یونگ نابغه است؛ دمبله پیراهنش را در رختکن جا گذاشته بود! - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال جهان

ژاوی: فرنکی دی یونگ نابغه است؛ دمبله پیراهنش را در رختکن جا گذاشته بود! – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


ژاوی در مصاحبه پس از بازی ناپولی و بارسلونا به تمجید از فرنکی دی یونگ پرداخت.

طرفداری | بارسلونا در چارچوب پلی آف لیگ اروپا، ناپولی را با نتیجه ۴-۲ شکست داد و در مجموع با پیروزی ۵-۳ راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. ژاوی، سرمربی بارسلونا در مصاحبه پس از بازی در خصوص تیمش و عملکردی که شاهد آن بود، مطالبی را عنوان کرد.

مدعی قهرمانی در لیگ اروپا هستیم؟ نه به هیچ وجه، باید با نهایت تواضع به کارمان ادامه دهیم. بازی فوق العاده ای به اجرا گذاشتیم اما فعلا تنها در مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا حضور داریم و همین، هنوز هیچ دستاوردی نداشته ایم. برای تیم و تلاشی که انجام داد خوشحالم، امروز یک فوتبال خیلی خوب بازی کردیم. طی این بازی شجاعت و شخصیتمان را به نمایش گذاشتیم. هر وقت که توپ را از دست می دادیم، بسیار عالی پرس از بالا را اجرا می کردیم. هم نتیجه خوبی کسب کردیم و هم بازی خوبی ارائه دادیم. امیدواریم که بتوانیم دست به انجام کارهای بزرگی بزنیم. 

فرار های پشت مدافعان؟ بارسلونا همیشه بازیکنانی داشته که در فضاها عالی کار می کردند، مثل تیری آنری، پدرو، ویا و استویچکوف. این روش هم مدلی از فوتبال است. به نظرم مسیر درستی را در پیش گرفته ایم. از لحاظ درک فوتبال نیز پیشرفت کرده ایم و اما هنوز باید از مزیت هایی که انتقال توپ در اختیارمان می گذارد نیز بهره ببریم. برای انجام این کار نیز بازیکنان مناسبی مثل دمبله، فران، آداما و اوبا را داریم، اما فراتر از همه چیز، ما تسلط روی بازی را می خواهیم. امروز ۹۰ دقیقه روی جریان بازی تسلط داشتیم، اتفاقی که از زمان ورودم شاهد آن نبوده بودیم. عملکرد همه خوب بود، از کاپیتان ها گرفته تا خریدهای جدید و بازیکنان جوان. 

فرنکی دی یونگ یک نابغه است. در فوتبال بازیکنان کمی را دیده ام که مثل دی یونگ از خودشان انتقاد کنند، این پسر توقعات زیادی از خودش دارد و همین ها او را بالا خواهند کشید. اوایل حضورم در تیم، فرنکی نمی توانست به طور کامل درک کند که چه خواسته هایی از او داریم اما حالا پیشرفت خیلی خوبی از خودش نشان داده و در حال بهتر شدن است. 

ما کاملا متحد هستیم و به خودمان اطمینان داریم. اما باز هم تکرار می کنم، هنوز هیچ چیز نبرده ایم. اینجا بارسلونا است و کاملا طبیعی است که انتقاداتی وجود داشته باشد.حقیقتا ناپولی بهترین قرعه ای بود که می توانستیم به آن برخورد کنیم. حالا پس از کسب این پیروزی اعتماد به نفس بیشتری نسبت به قبل داریم؛ البته همچنان باید متواضع باشیم. من اینجا هستم تا به بازیکنان آموزش بدهم، به نظرم حالا آنها درک بهتری از خواسته های من پیدا کرده اند و این خیلی مهم است؛ مهم نیست که پیروزی می شویم یا شکست می خوریم، ما بازی خودمان را به نمایش می گذاریم.  

ماجرای تاخیر تعویض عثمان دمبله؟ خب وقتی خواستیم او را به زمین بفرستیم، ناگهان متوجه شدیم که پیراهنش را در رختکن جا گذاشته است! داستان همین بود. منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *