تغییر زمان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا و افزایش سهمیه بازیکنان خارجی - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال ایران

تغییر زمان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا و افزایش سهمیه بازیکنان خارجی – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


به گزارش خبرنگار مهر، کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا از تغییرات جدید در مسابقات باشگاهی این قاره رونمایی کرد.

در حال حاضر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صورت فرمت بهار- پاییز برگزار می‌شود اما با تصمیم جدید AFC، قرار است زمان برگزاری مسابقات از فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۴ تغییر کند. در واقع از این فصل مسابقات از پاییز تا بهار برگزار خواهد شد.

کنفدراسیون آسیا درباره دلیل این تصمیم نوشت: «به باشگاه‌های برتر آسیا این امکان را می‌دهد که از پنجره‌های نقل و انتقالات هماهنگ‌تر، فرصت‌های بهتر برای جذب بازیکنان و مربیان با کیفیت بهره مند شوند.» همچنین کمک به هماهنگی برای بازی‌های ملی هم دلیل دیگر این تصمیم عنوان شده است.

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تصمیم دیگری که با هدف تقویت کیفیت، رقابت و جایگاه رقابت‌های باشگاهی AFC انجام شد، پیشنهاد افزایش سهمیه بازیکنان خارجی در فهرست انتخابی بازیکنان از سهمیه ۳+۱ موجود به ۵+۱ را تصویب کرد. در واقع تیم‌ها قادر خواهند بود از فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۴ پنج بازیکن با هر ملیت و یک بازیکن آسیایی در لیست خود داشته باشند.

همچنین کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به اخطارها و محرومیت‌ها، پیشنهاد کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر اصلاح قانون محرومیت‌های خودکار را تصویب کرد تا یک بازیکن تنها پس از دریافت سه کارت زرد از بازی بعدی در مسابقات مربوطه محروم شود. (در حال حاضر قانون محرومیت دو کارت زرد است) مدیریت کنفدراسیون فوتبال آسیا قبل از تعیین مراحل بعدی اجرا، روند تحقیق بیشتر در مورد موضوع را آغاز خواهد کرد.

تصمیم مهم دیگر برای رقابت‌های ملی پایه گرفته شده است. AFC تصمیم گرفته است در تعیین فرمت های مقدماتی جام ملت‌های زیر ۱۷، زیر ۲۰ و زیر ۲۳ سال آسیا، بحث منطقه بندی برای مرحله مقدماتی را قبل از دوره‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ حذف کند.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *