تیبو کورتوا: قبلاً در اتاقم پرچم برنابئو و پیراهن کاسیاس را داشتم؛ می خواهم تا ابد در مادرید زندگی کنم - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال جهان

تیبو کورتوا: قبلاً در اتاقم پرچم برنابئو و پیراهن کاسیاس را داشتم؛ می خواهم تا ابد در مادرید زندگی کنم – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


تیبو کورتوا، دروازه بان بلژیکی رئال مادرید در مصاحبه مفصلی با شبکه رسمی این باشگاه، در مورد وضعیت فعلی رئال مادرید، عملکرد خود و سایر مسائل صحبت کرد. به گزارش طرفداری و به نقل از وب سایت باشگاه رئال مادرید، تیبو کورتوا در این مصاحبه گفت:

ثبت کلین شیت در تعداد زیادی از بازی ها برای کسب پیروزی اهمیت داشت. در سایر بازی ها، مهم بود که بیش از یک گل به ثمر برسانیم تا پیروز شویم. تیم باثبات و مستحکم در دفاع و حمله عمل کرده است و این مسئله به کسب پیروزی در بازی ها و قرار گرفتن در صدر جدول کمک می کند. امیدواریم بتوانیم به این روند ادامه دهیم.

بهترین دروازه بان جهان؟

مشخصاً شنیدن چنین چیزی بسیار خوب است. من فقط سعی می کنم کارم را به بهترین شکل ممکن انجام دهم و به تیم برای کسب پیروزی کمک کنم. هر چیزی که در ادامه پیش بیاید، خوب است اما من هنوز سخت کار می کنم. چیزی که بیش از همه برای من اهمیت دارد، تشویق و تحسینی است که از سوی هواداران، سرمربی و هم تیمی هایم دریافت می کنم.

بهترین لحظه بازی تو؟

شاید، بله. من الان دو یا سه سال است که خیلی خوب بازی و به تیم کمک می کنم. سال گذشته فکر می کنم یکی از بهترین فصل های دوران فوتبالم را سپری کردم اما موفق به کسب هیچ جامی نشدیم. در نتیجه در پایان مردم کمی آن عملکرد مرا فراموش کردند و فقط اینجا در باشگاه و هواداران هستند که همه چیز یادشان است. چون امسال ما در صدر جدول هستیم و عملکردی عالی داریم، توجه بیشتری را به خود جلب می کنیم. واقعاً از حضور در اینجا خوشحال و راضی ام. وقتی خوشحال هستید، این همیشه به شما برای انجام آن سیوها کمک می کند.

لذت بردن از زندگی در اسپانیا؟

از ۱۱ سال پیش که برای اولین بار به اسپانیا آمدم، همیشه به فرهنگ این کشور احترام گذاشته ام و سعی کردم زبان اینجا را به سرعت یاد بگیرم. حس می کنم من هم یک اسپانیایی هستم. خوشحالم که می توانم اینجا زندگی کنم و این را بارها گفته ام. مادرید خانه من است و همیشه اینجا زندگی خواهم کرد.

خواسته آنچلوتی از تو؟

سیوها (می خندد). در هنگام بازیسازی از عقب، دروازه بان نیز نقش مهمی در بازی دارد. ما هم سعی می کنیم در این زمینه تغییراتی ایجاد کنیم. این چیزی است که برای کمک بیشتر به تیم، باید در آن پیشرفت کنم. سپس سرمربی از شما می خواهد در هنگامی که تیم با مشکلی مواجه است، برای سیو شوت ها آن جا حضور داشته باشید.

سیو ضربات پنالتی؟

آن ها همچنین در زمان ناهار برای من ویدیویی می آورند تا ضربات کاشته، بعضی از گل ها و پنالتی هایی از هفت یا هشت بازیکن متفاوت را به من نشان دهند. مربی دروازه بانان، لوپیس فایلی از پنج یا شش پنالتی اخیر آماده می کند. قبل از بازی، به لیست کسانی که بازی می کنند نگاه می کنم چون گاهی پنالتی زن یک تیم به این بستگی دارد که چه کسانی بازی کنند. من نظرم را در مورد آن بازیکن به مربی می گویم، او نیز نظرش را می گوید و تقریباً همیشه حق با ماست. در پایان، این که در یک بازی موفق به سیو پنالتی شوید یا خیر، به شانس شما بستگی دارد. اخیراً من خوش شانس بوده ام اما این به خاطر تمام کارهایی است که انجام می دهیم. این که بتوانی به تیم کمک کنی، خیلی خوب است.

توانایی ذاتی؟

خیلی چیزها ژنتیکی است. باید از والدینم تشکر کنم. آن ها به والیبال علاقه دارند و این ورزشی است که در آن افراد قد بلند خیلی سریع شیرجه می روند. از وقتی بچه بودم، عادت داشتم در باغچه و یا در والیبال ساحلی شیرجه بزنم. فکر می کنم این موضوع نیز روی من به عنوان یک دروازه بان تاثیر داشته است و کمک زیادی به من می کند. قد دو متری و شیرجه های سریع در سیو شوت های بسیاری به شما کمک می کند.

سیر تکاملی؟

در ۱۶ سالگی جایگیری شما چندان خوب نیست، زیاد با پاهای خود بازی نمی کنید و تجربه یا واکنش های زمان پختگی را ندارید. شما به تدریج تمام این جنبه ها را بهبود می بخشید. بهترین سال های یک دروازه بان معمولاً سنین بین ۲۸ تا اوایل دهه سی سالگی است. خوب است که به مسیرم از زمان ۱۶ سالگی تا الان در رئال مادرید نگاهی داشته باشم. قبلاً در اتاقم پرچم برنابئو و پیراهن کاسیاس را داشتم و هرگز تصور نمی کردم امروز اینجا بنشینم. این رویایی است که محقق شد.

رویای محقق شده؟

حضور در رئال مادرید رویایی است که محقق شد و من هنوز هر روز این رویا را زندگی می کنم. امیدوارم برای سال های زیادی در این سطح بمانم. واقعاً خوشحالم. چیزی بهتر از زندگی در مادرید نیست. این شهری تماشایی است و همانطور که قبلاً گفتم، قصد دارم برای همیشه اینجا زندگی کنم.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.