میشل پلاتینی: جای مسی و رونالدو بودم در این سن به آمریکا و چین می‌رفتم - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال جهان

میشل پلاتینی: جای مسی و رونالدو بودم در این سن به آمریکا و چین می‌رفتم – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


میشل پلاتینی، اسطوره باشگاه یوونتوس با وجود انتقاداتی که نسبت به ماسیمیلیانو الگری انجام می‌شود، اعتقاد دارد DNA باشگاه یوونتوس همین سبکی است که مکس الگری به نمایش می‌گذارد.

طرفداری | میشل پلاتینی، ستاره یوونتوس در دهه ۸۰ میلادی و رییس پیشین یوفا در مصاحبه‌ای جذاب با گاتزتا دلو اسپورت در خصوص مسائل مختلفی صحبت کرده است. پلاتینی در ابتدا درباره تفاوت‌های فوتبالی تیم‌های ایتالیایی و سبک مربی‌گری ماسیمیلیانو الگری و پپ گواردیولا صحبت کرد:

شباهت‌هایی بین یوونتوسِ الگری و یوونتوسِ تراپاتونی در دهه ۸۰ می‌بینم. یوونتوس تیمی است که به دفاع مستحکم اهمیت می‌دهد و فلسفه خودش را دارد. یوونتوس برای گل زدن از ضدحملات و روش‌هایی هوش‌مندانه استفاده می‌کند. DNA یوونتوس دفاع محکم است. در روزگار من، دینو زوف، کلودیو جنتیله، آنتونیو کابرینی و گائتانو شیره‌آ بودند. بعدا بونوچی، بارتزالی و کیه لینی را دیدیم. آندره آ آنیلی یک بار به من گفته بود جای‌گزینی این بازیکنان برایش مشکل خواهد بود. فوتبال ایتالیا مثل فوتبال انگلیس تهاجمی نیست اما در رویارویی آن‌ها در اروپا، وضعیت فرق می‌کند. این تنوع فوتبالی را دوست دارم. دیدن رویارویی سرمربیانی مثل مکس الگری و پپ گواردیولا خوب است چون جدال دو تیمی که هر دو تیکی تاکا بازی می‌کنند، حوصله سربر است. 

میشل پلاتینی به تمجید از پائولو دیبالا و دوشان ولاهوویچ نیز پرداخت: 

 دوشان ولاهوویچ خیلی قدرت‌مند به نظر می‌رسد و اگر بتواند به همین روند گل‌زنی ادامه دهد، بازیکن بزرگی می‌شود. شاید تنها نقطه ضعف کنونی او، دادن پاس آخر است. از دیدن تقلید خوش‌حالی‌ بعد از گل من توسط پائولو دیبالا هیجان‌زده شدم. پس از این حرکت دیبالا، به او پیام دادم و از او تشکر کردم. دیبالا بازیکنی تکنیکی و شبیه به عمر سیووری است. دیدن بازی دیبالا لذت‌بخش است.

ستاره اسبق یوونتوس و تیم ملی فرانسه که سه مرتبه برنده توپ طلا شده است، اعتقاد دارد کریستیانو رونالدو و لیونل مسی بهتر بود خاطرات‌شان در رئال مادرید و بارسلونا را خدشه‌دار نمی‌کردند: 

به رونالدو و مسی احترام می‌گذارم اما من وقتی ۳۲ ساله بودم، بازنشسته شدم. می‌توانستم در آن زمان با جدایی از یوونتوس، به تیم‌هایی مثل بارسلونا و مارسی بروم اما می‌خواستم همیشه با باشگاهی شناخته شوم که با آن تاریخ‌سازی کردم. بهترین نسخه رونالدو در رئال مادرید و بهترین نسخه مسی در بارسلونا بود. اگر جای آن‌ها بودم، در چنین سنی به آمریکا و یا چین می‌رفتم، نه یک تیم بزرگ دیگر. در حال حاضر، ام باپه را می‌توانیم جانشین مسی و رونالدو بدانیم. چه کسی باید برنده توپ طلا می‌شد؟ با رسیدن آن به مسی موافق نیستم. جورجینیو، کسی که لیگ قهرمانان اروپا و یورو را فتح کرد، باید توپ طلا را می‌برد.

 میشل پلاتینی در پایان گفت از رای دادن به قطر برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ پشیمان نیست و دیگر به فوتبال بازنخواهد گشت:

در حال حاضر احساس خیلی خوبی دارم. من ۶۶ ساله‌ام و دیگر با دو روها رابطه‌ای ندارم. از حضور کنار همسرم، خانواده‌ام و نوه‌هایم لذت می‌برم. دیگر رویای فوتبالی ندارم. برای جانی اینفانتینو و الکساندر چفرین احترامی قائل نیستم. این راه به وضوح می‌گویم. آن‌ها می‌توانند هر کاری که بخواهند، انجام دهند اما من دیگر نیستم. کسانی که مرا به غلط متهم کردند را نخواهم بخشید. آن‌ها بردند و من دیگر در فوتبال نیستم اما همیشه به دنبال برقراری عدالت خواهم بود. از رایی که به قطر دادم پشیمان نیستم. می‌خواستم به عرب‌ها این رای را بدهم چون استحقاق میزبانی از جام جهانی را داشتند. منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.