مسیر لژیونرهای ایرانی برای فتح لیگ اروپا – شفقنا ورزشی
فوتبال جهان

مسیر لژیونرهای ایرانی برای فتح لیگ اروپا – شفقنا ورزشی


شفقنا ورزشی – خیلی‌ها منتظر بودند تا با قرعه پورتو – بایرلورکوزن، مهدی طارمی و سردار آزمون دو مهاجم ایرانی در مقابل هم قرار بگیرند اما این اتفاق رخ نداد.

به گزارش شفقنا ورزشی،  یک روز پس از آنکه پورتو با درخشش مهدی طارمی موفق شد در استادیوم المپیکوی رُم، حریف خود لاتزیو را شکست دهد، قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا برگزار شد تا به این ترتیب تکلیف بایرلورکوزن و پورتو نیز مشخص شود؛ دو تیمی که به ترتیب باید مقابل آتالانتا و لیون صف آرایی کنند.

این قرعه‌کشی در حالی برگزار شد که پورتو و لورکوزن در سید مشترک حضور نداشتند و به همین خاطر احتمال داشت که مهدی طارمی و سردار آزمون در مقابل هم قرار بگیرند. اما زمانی که گوی‌ها برداشته شدند، دو قرعه متفاوت بیرون آمد تا به این ترتیب تقابل سردار و طارمی به مراحل بالاتر موکول شود.

لورکوزن با حضور مهاجم جدید و ایرانی‌اش در حالی مسافر ایتالیا خواهد شد که تاکنون با آتالانتا دیداری نداشته است. بیشترین بازی لورکوزن مقابل بارسلونا بود و شاید این قرعه می‌توانست جذابیت زیادی را ایجاد کند و سردار را در بدو ورود، مقابل شاگردان ژاوی ارناندس قرار بدهد.

 

سردار آزمون چند سال پیش اینچنین بوآتنگ را مغلوب کرد و موفق به گلزنی برابر بایرن مونیخ شد؛ حالا طارمی در مقابل این مدافع آلمانی قرار خواهد گرفت.

از آن سو تقابل لیون با پورتو، جدال جذاب بین طارمی و جرومی بوآتنگ خواهد بود. چند سال پیش سردار آزمون در تقابل رستوف و بایرن مونیخ با یک سرتوپ در داخل محوطه، بوآتنگ را فریب داد و پس از اینکه او زمین خورد، دروازه باواریایی‌ها را گشود تا چند ماه پس از گل اسثنایی لیونل مسی به بایرن مونیخ، سردار نیز گلی مشابه را بزند تا در مقام مقایسه با فوق ستاره آرژانیتنی قرار بگیرد.

نکته جالب اینکه لیون تاکنون هرگز نتوانسته پورتو را شکست دهد و در چهار تقابل، سه باخت و یک تساوی را تجربه کرده است.

مهدی طارمی که در لیگ قهرمانان این فصل عملکرد خوبی داشت، در شرایطی که با جدایی لوییر دیاز، مهره اصلی خط حمله پورتو محسوب می‌شود، امیدوار خواهد بود تا در سال جام جهانی یک درخشش دیگر را هم از خود نشان دهد تا شاید در پایان فصل علاوه بر قهرمانی لیگ پرتغال، جام یورولیگ را هم بالای سر ببرد.

 

سردار امروز اولین تمرین گروهی اش را در لورکوزن انجام داد و حالا به استقبال سه بازی حساس مقابل بیله فلد، بایرن مونیخ و آتالانتا خواهد رفت.

 

 

سردار و طارمی تنها بازیکنان ایرانی باقی مانده در یورو لیگ هستند که حالا فرصت خوبی برای نمایش توانایی خود در تورنمنتی خواهند داشت که بارسلونا شانس اول قهرمانی اش محسوب می‌شود اما لورکوزن و پورتو نیز تلاش خواهند کرد تا برای دومین بار در این رقابتها به قهرمانی برسند.

پورتو روز نوزدهم اسفند ماه در خانه میزبان لیون خواهد بود و بازی برگشت نیز روز 26 اسفند برگزار می‌شود. اما لورکوزن در بازی نخست میهمان خواهد بود و سپس پنج شنبه هفته آینده، میزبان آتالانتا می‌شود. بنابراین در روزی که شاید نگاه بسیاری از طرفداران فوتبال در ایران به شهرآورد پایتخت باشد، سردار و طارمی فرصت این را خواهند داشت تا پیش از فیفادی، توانایی خود را در سطح قاره اروپا نشان دهند.

منبع: ورزش سهمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.