اینترآذ ورزشی| اولتراسور؛ از چرایی رفتن تا شایعه بازگشت
فوتبال جهان

اینترآذ ورزشی| اولتراسور؛ از چرایی رفتن تا شایعه بازگشت


اولتراسور کانون هواداری 900 نفره‌ای از هواداران رئال مادرید بودند که همیشه در ورزشگاه سر و صدای زیادی به پا می‌کردند و این جو سانتیاگو برنابئو را به سود میزبان تغییر می‌داد.

به گزارش اینترآذ ورزشی، اولتراسور کانون هواداری 900 نفره‌ای از هواداران رئال مادرید بودند که همیشه در ورزشگاه سر و صدای زیادی به پا می‌کردند و این جو سانتیاگو برنابئو را به سود میزبان تغییر می‌داد. ولی اولتراسور همیشه فراتر از حد پیش می‌رفت. آن‌ها منعی برای سر دادن شعارهای توهین آمیز، نژادپرستانه و سیاسی در ورزشگاه نداشتند و همین مسئله مدیران رئال را آشفته می‌کرد چراکه این رفتار را برای آبرو و شأن باشگاه شایسته نمی‌دانستند. هیچ کدام از مدیران وقت رئال نیز جرئت بیرون انداختن اولتراسور رو نداشت و یا نمی‌خواست که با سرشاخ شدن با این عده، برای خود دشمن‌ تراشی کند.

سال 2000 در اولین دوره ریاست پرز، وی در نامه‌ای تهدید آمیز به اولتراسورها هشدار داد در چارچوب ارزش‌های باشگاه رفتار کنند و از ایجاد وحشت و خشونت در ورزشگاه و سر دادن شعارهای سیاسی و توهین آمیز امتناع کنند. 

بعد از این نامه شرایط تغییر کرد و اولتراسورها دیگر هیچ‌گونه مشکلی در ورزشگاه ایجاد نکردند و همین مسئله باعث شد پرز دستور برداشتن فنس‌های جداکننده میان هوادارا و زمین چمن را صادر کند.

اما در سال 2012 قبل از یکی از بازی‌های خانگی در بیرون ورزشگاه بین دو جبهه مخالف اولتراسور درگیری شدیدی شکل گرفت تا جایی که پلیس برای آرام کردن اوضاع مداخله کرد. این مسئله پرز را عصبانی کرد و باعث شد با دستوری محکم و قاطع مانع ورود این گروه به استادیوم شود.

از آن به بعد، جایگاه اولتراسور به گرادا انیماسیون تعلق یافت؛ گروهی از هواداران جوان که با امضای قرارداد با باشگاه متعهد می‌شدند از دقیقه اول تا دقیقه آخر تیم را تشویق کنند. همچنین آن‌ها متعهد می‌شدند هیچ شعار توهین آمیز، سیاسی و نژادپرستانه از جایگاهشان خارج نشود.

چندی بعد اولتراسورها برای انتقام جویی اقدام به تخریب سنگ قبر همسر پرز کردند و این کار باعث تشدید دشمنی میان این گروه و پرز شد و احتمالا بازگشت‌شان را تا زمان ریاست پرز به تعویق بیندازد.

طی سالهای بعد از این اتفاقات بعضی اعضای اولتراسور با عضو شدن در کانون‌های مختلف هواداری مخفیانه به ورزشگاه وارد شده و حتی  در بازی‌های خارج از خانه همراه رئال مادرید هستند.

اما شایعه بازگشت این گروه چگونه آغاز شد؟

هر سال قبل بازی‌های مهم، اخباری از این دست از منابع‌ نامشخص منتشر می‌شود که به نظر کذب می‌آید. این‌بار هم پیش از نبرد حساس مقابل پاری سنت ژرمن زمزمه‌هایی از این دست در رسانه‌های هوادار رئال مادرید منتشر شده است.

 

سپهر صفاریمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.