شرزود تمیروف مهاجم ازبکی پرسپولیس
فوتبال ایران

شرزود تمیروف دیشب وارد تهران شد / او کیست؟


بازیکن ازبکستانی تیم پاختاکور که به خوبی جای خالی ستاره سوئیسی این تیم را در خط حمله پر کرده و به تازگی به تیم ملی کشورش هم دعوت شده، مهاجمی است که سرخپوشان می‌خواهند به خدمت بگیرند.

تیم فوتبال پرسپولیس مدتهاست که در پی جذب یک مهاجم خارجی به سر می‌برد تا بتواند ضعف خود در این منطقه از زمین را از بین ببرد و در هفته‌های باقیمانده تا پایان فصل با تمام قوا به مصاف رقبایش برود. در همین راستا خبر رسید که تا ساعاتی دیگر مهاجم مدنظر سرخپوشان راهی تهران می‌شود تا با سرخپوشان تهرانی قرارداد امضا کند.

اما این بازیکن کیست؟

شرزود تمیروف بازیکن ۲۳ ساله تیم پاختاکور ازبکستان، مهره‌ای است که یحیی برای تقویت خط حمله تیمش در نظر گرفته است. بازیکنی راست پا و ۱۸۰ سانتی متری که پیش از این یک هافبک بود و در ۲ سمت چپ و راست هم در قامت وینگر به میدان می‌رفت اما در پاختاکور به یک مهاجم تبدیل شد. این بازیکن هنوز در ویکی‌پدیا صفحه‌ای ندارد اما با ارزش ۳۵۰ هزار یورو قرار است بعد عزیزبک آمانوف خرید تازه استقلال، به دومین بازیکن ازبکستانی لیگ بیست و یکم تبدیل شود.

شرزود تمیروف مهاجم ازبکی پرسپولیس

تمیروف بعد از بازی در تیم زیر ۲۱ سال نسف‌قارشی در سال ۲۰۱۹ به تیم ناشناخته شورتان گوزار پیوست. سال بعد راهی تیم مشعل شد و نهایتا در ژانویه ۲۰۲۱ اتفاق بزرگی در زندگی ورزشی این بازیکن رخ داد و بهترین باشگاه کشور یعنی پاختاکور خواهان جذبش شد و شرزود را با قراردادی سه ساله به خدمت گرفت. او ابتدا در ترکیب اصلی تیم جایی نداشت تا اینکه ارن دردیوک، مهاجم شناخته شده سوئیسی پاختاکور در میانه فصل قراردادش را فسخ کرد. در این برهه پیتر هیوسترا، سرمربی هلندی پاختاکور تصمیم گرفت تا به مهاجم جوان و ۲۲ ساله خود زمان بدهد.

شرزود تمیروف مهاجم ازبکی پرسپولیستمیزوف خیلی زود جواب اعتماد کادر فنی را داد و با شماره ۹ در خط حمله این تیم درخشید و در سوپرلیگ ۲۰۲۱ که با قهرمانی پاختاکور به اتمام رسید در ۱۸ بازی هشت گل به ثمر رساند تا آمارش در لیگ این کشور در مجموع به ۴۹ بازی، ۱۰ گل و چهار پاس گل برسد. مزد این درخشش دعوت شدن به تیم ملی ازبکستان بود.

 سرچکو کاتانتس، سرمربی اسلوونیایی ازبکستان برای دیدار دوستانه با ژاپن از تمیزوف دعوت به عمل آورد تا به قول خود این بازیکن، رویایش محقق شود اما این دیدار برگزار نشد. البته که تمیزوف برای حضور در ترکیب اصلی ازبکستان کار سختی دارد و باید با الدور شومورودوف، کاپیتان تیم و بازیکن آ.اس رم ایتالیا رقابت کند. ایگور سرگیف و یکی ۲ مهره دیگر نیز در خط حمله حاضر هستند تا عرصه را برای این بازیکن جوان تنگ کنند. فراموش نکنیم که تمیزوف در لیگ قهرمانان سال ۲۰۲۱ هم ۶ بازی برای تیمش انجام داد.

این مهاجم جوان در سال ۲۰۲۱ و در نظرسنجی یکی از بهترین رسانه‌های ازبکستانی با نظر کاربران، چهارمین مهاجم سال شد. او حالا قرار است به ایران بیاید تا در کمتر چهار سال پس از حضور در سطح اول فوتبال ازبکستان با یک ترانسفر جذاب به قهرمان پنج دوره اخیر لیگ برتر ایران ملحق شود. در تعریف این بازیکن باید گفت که صبر فراوانی دارد و با تلاش و پشتکار به دنبال تصاحب جایگاهی اصلی خواهد بود. او در پاختاکور نیز با همین شیوه توانست مهاجم اصلی تیم و زوج دراگان چران شود. باید دید در صورت پیوستنش به پرسپولیس چه نمایشی خواهد داشت. او پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود: از مبارزه فرار نمی‌کنم. منتظر می‌مانم تا فرصتی نصیبم شود. در آن زمان به بهترین شکل از شانسم استفاده می‌کنم.”

 

شرزود تمیروف مهاجم ازبکی پرسپولیس

 

شرزود تمیروف مهاجم ازبکی پرسپولیس

شرزود تمیروف مهاجم ازبکی پرسپولیسمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.