هنرنمایی مهدی طارمی در المپیکو؛ خشم ساری از پنالتی طارمی
فوتبال جهان

هنرنمایی مهدی طارمی در المپیکو؛ خشم ساری از پنالتی طارمی


ستاره ایرانی تیم پورتو، از نظر آماری هم عملکرد بسیار خوبی را ثبت کرده است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازآریا، پورتو با درخشش مهدی طارمی به جمع 16 تیم پایانی لیگ اروپا صعود کرد.

طارمی در این بازی به سبک خود موفق به گرفتن یک خطای پنالتی شد، همان پنالتی را به گل تبدیل کرد و البته گل دوم پورتو هم با پاس زیبای او وارد دروازه تیم ساری شد.

پورتو در مجموع دو بازی رفت و برگشت مقابل لاتزیو به برتری 4-3 رسید.

مهاجم ایرانی پورتو، با وجود برخورداری از ذکاوتی منحصر به فرد در گرفتن پنالتی از داورها (علاوه بر اینکه از بازیکن حریف پنالتی می گیرد، با ری اکشن خودش نسبت به خطای بازیکن، داورها را هم مجاب می کند در سوت خودشان بدمد.

) بعد از برخورد با مدافع لاتزیو از سوی آیتکین به خاطر تشخیص شبیه سازی با کارت زرد مواجه شد اما در اتاق VAR نظر دیگری حاکم بود و با بازبینی صحنه توسط داور آلمانی، اعلام پنالتی، تصمیم جدید او شد.

مهدی طارمی با آرامش همیشگی پشت ضربه قرار گرفت و دروازه لاتزیو را باز کرد تا همه چیز برابر شود.

اما درخشش طارمی محدود به گل اول نبود و در ادامه بازی روی یک پاس لاب باورنکردنی، راهی جز گلزنی پیش پای ماتیاس اوریبه نگذاشت تا زیباترین پاس گل مسابقات دیشب را به نام خود ثبت کند.

صفحه ی رسمی لیگ اروپا مهدی طارمی را در میان یکی از چهار نامزد بازیکن برتر این هفته از رقابت ها قرار داد.

صفحه ی سوفا اسکور هم صعود پورتو را مدیون عملکرد فردی فوق العاده ی طارمی دانست و آمار او را منتشر کرد: 37 لمس توپ، 1 گل، 6 شوت (یک ضربه در چارچوب)، 1 پاس گل، پیروزی در 6 نبرد فردی از 10 تقابل، کسب 1 پنالتی، نمره ی 8.

8 از سوفا اسکور.

یکی از صفحات هواداری پورتو در توییتی بعد از صعود پورتو نوشت: طارمی بازیکن غول پیکری است، با هوشی کمیاب و ازخودگذشتگی ای که به نفع تیم است.

ورزشگاه المپیکو دیشب برای او بود.

یک کاربر پرتغالی دیگر هم این چنین به تمجید از طارمی پرداخت: مهدی طارمی نسخه ی کوچک هری کین است.

یکی از هواداران یوونتوس هم ویدیویی از هایلایت حرکات طارمی را توییت کرد و نوشت: ویدیویی از طارمی در پورتو.

فقط با نگاه کردن به او می توانید بگویید این مرد دقیقاً همان کسی است که آلگری دنبالش می افتد.

او می تواند در کناره ها بازی کند، عاشق شرکت کردن در درگیری ها، تکل زدن و به عقب برگشتن است، نسبتا سریع و دارای توانایی است.

او نمونه ایرانی مانژوکیچ است.

صفحه موزو فوتبال هم به اشاره به ده تایی شدن طارمی در هر دو بخش گل و پاس گل، آمار درخشان مهدی در این فصل را منتشر کرد؛ 25 بازی، 14 گل و 10 پاس گل.

کاربری دیگر از پرتغال نوشت: طارمی که در 11 مسابقه متوالی در همین فصل موفق به گلزنی نشده بود، بعد از گلزنی برابر بنفیکا به بازیکن دیگری تبدیل شد و در ده مسابقه، شش گل و چهار پاس گل ثبت کرد.

مرحله برگشت پلی آف لیگ اروپا با برگزاری چند دیدار ادامه یافت که در یکی از دیدارها لاتزیو در حالی در خانه به دیدار پورتو رفت که در بازی رفت با نتیجه 2 بر یک به این تیم پرتغالی باخته بود.

در ابتدا چیرو ایموبیله مهاجم تیم ملی ایتالیا توانست برای تیمش گلزنی کند ولی مهدی طارمی در محوطه جریمه لاتزیو سرنگون شد تا داور بعد از VAR دستور به زدن ضربه پنالتی دهد که بازیکن ایرانی نیز این ضربه را به گل تبدیل کرد تا نیمه نخست این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

در نیه دو طارمی پاس گل دوم تیمش را داد تا اوریب برای پورتو گلزنی کند.

دنیلو کاتالدی گل تساوی را در اواخر بازی به ثمر رساند تا این دیدار با تساوی دو بر دو به پایان برسد و پورتو با توجه به برد بازی رفت راهی دور بعد شود.

مهدی طارمی بعد از این دیدار گفت: بازی عالی بود ما همانطور که می خواستیم بازی را کنترل کردیم، آنچه را که برنامه ریزی شده بود انجام دادیم و آنچه را که لازم بود در زمین نشان دادیم.

من همیشه برای تیم بازی می کنم.

این تلاش بزرگی از سوی همه بود، ما خیلی خوب کار کردیم و یک تیم واقعی بودیم.

کلید واژه ها: پنالتیپورتوطارمیمهدی طارمیبازیدرخشش مهدی طارمیبازیکنداورایرانیلاتزیوبرخوردستاره ایرانیمنحصر به فردخطای پنالتیبرخورداریلیگ اروپاشبیه سازیمهدیخطایساریکارت زردبازبینیعملکرددروازهدرخششتصمیمگزارشاروپادیگریاعلاممنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *