مصاحبه فارس با کارشناس فوتبال آسیا: لیگ بیست و یکم بدون سهمیه آسیایی نیست/فدراسیون تعیین کننده شد
فوتبال ایران

مصاحبه فارس با کارشناس فوتبال آسیا: لیگ بیست و یکم بدون سهمیه آسیایی نیست/فدراسیون تعیین کننده شد


خبرنگار فارس برای ابهام زدایی از تغییر ساختار لیگ قهرمانان آسیا و بدون سهمیه ماندن لیگ بیست و یکم به سراغ کارشناس فوتبال آسیا رفت.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته اعلام کرد زمان بندی لیگ قهرمانان آسیا از فصل آینده به سال 2023 موکول می شود چون زمان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا مثل فرمت اروپا از پاییز شروع می شود.

این بدان معناست که بعد از برگزاری لیگ قهرمانان آسیا 2022 فصل آینده یعنی فصل 2022-2023 لیگ قهرمانان نیست و آغاز فصل جدید به فصل 2023-2024 موکول می شود.

این تغییر در زمان بندی آغاز لیگ قهرمانان آسیا که از فصل بهار به پاییز موکول شد باعث می شود تا این شائبه به وجود آید که  این فصل از لیگ های غرب آسیا بدون سهمیه آسیایی باشند اما  AFC راهکار دیگری را برای این خلا ایجاد شده گذاشته است.

در همین رابطه خبرنگار فارس به سراغ سلطان المهوس خبرنگار سرشناس و کارشناس سابق AFC رفته تا از جزییات این اتفاق بزرگ آگاه شود.

این کارشناس فوتبال آسیا در این زمینه، گفت: اگر دو فصل داخلی قبل از آغاز مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2023-2024 تکمیل شده باشد، با توجه به شرایط، فدراسیون های هر کشور در انتخاب تیم های باشگاهی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و AFC کاپ در فصل 2023-2024 اختیار خواهند داشت.

وی افزود: اما اگر فرض می کنیم که فصل داخلی لیگ ها در طول یک سال تقویمی اجرا می شود و دو فصل داخلی قبل از آغاز مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2023-2024 تکمیل نشود، هیچ استثنایی نخواهد داشت و نتایج فصل 2022 برای انتخاب تیم ها در رقابت های باشگاهی لیگ قهرمانان آسیا و AFC کاپ استفاده خواهد شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، طبق گزارش ارائه شده از سوی این کارشناس فوتبال آسیا، فصل 2021-2022 لیگ ایران(لیگ بیست و یکم) بدون سهمیه آسیایی نمی شود بلکه فدراسیون فوتبال کشورمان طبق قانون اختیار دارد از میان تیم های برتر فصل 2021-2022 و 2022-2023 تیم های برتر را با ملاک های مشخص برای حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2023-2024 انتخاب کند.

البته این موارد هنوز به صورت رسمی مطرح نشده و باید دید فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون های غرب آسیا برای این موضوع کدام راه حل قانونی و مورد تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا را انتخاب می کنند.

انتهای پیام/  
کلید واژه ها: لیگ قهرمانان آسیالیگ قهرمانانقهرمانان آسیاقهرمانانآسیافوتبال آسیاکارشناس فوتباللیگ بیست و یکمسهمیه آسیاییبرگزاریکنفدراسیون فوتبال آسیالیگ قهرمانان آسیا 2022فوتبالزمان بندیکنفدراسیون فوتباللیگ بیستسهمیهکارشناسخبرنگارخبرنگار ورزشیآسیاییبدونزمانفارستغییر ساختارخبرنگار فارستغییرآیندهپاییزکنفدراسیونمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *