فوتبال ایران

نکاهی به حریفان فولاد و جواد نکونام در آسیا | تیم فوتبال


تیم فوتبال فولاد ایران که فصل گذشته با هدایت جواد نکونام کاپیتان اسبق تیم ملی در جام حذفی به قهرمانی رسید، برای دومین سال پیاپی در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می کند.

– ” تیم فوتبال فولاد سال گذشته با هدایت جواد نکونام کاپیتان اسبق تیم ملی، در جام حذفی با شکست استقلال تهران و قهرمانی در این رقابت ها توانست برای دومین سال پیاپی جواز حضور در فصل 2022 جام قهرمانان آسیا ( ای سی ال ) را به دست آورد.

نماینده ایران در یک گروه نسبتا سخت با تیم های سرشناس و صاحب سبکی چون الاهلی امارات و الغرافه قطر هم گروه شده است و مثل فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا پا به میدانی در کلاس جهانی می گذارد.

فولاد که فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا در گروه مرگ، عملکردی خوب از خود به جا گذاشت، امسال نیز با جذب چند بازیکن با کیفیت در نقل و انتقالات زمستانه خود را تا حدودی آماده حضور در میدان آسیایی کرده است تا در دومین فصل پیاپی با نکو و با استفاده از تجربه سال قبل نمایشی به مراتب بهتر و با کیفیت تر از خود در آسیا نشان دهد.

الغرافه با مربی نام آشنا فولادی ها در گروه C از 18 فروردین 1401 و در اولین دیدار خود باید به نبرد الغرافه قطر به سرمربیگیری آندرآ استراماچونی 46 سال ایتالیایی، سرمربی نام آشنا برای ایرانی ها بروند.

سعید عزت الهی هافبک تیم ملی کشورمان نیز به تازه گی به تیم الغزافه اضافه شده و احتمالا مقابل نکو و شاگردانش پا به میدان خواهد گذاشت.

تیم الغرافه قطر در لیگ ستارگان قطر توانسته از 20 بازی انجام شده به 9 برد و 8 باخت دست پیدا کرده و 35 گل زده و 34 گل دریافت کرده است.

این تیم قطری با تفاضل گل مثبت یک و کسب 30 امتیاز اکنون در رده چهارم جدول این مسابقات قرار دارد.

شباب الاهلی، از ثروتمندترین باشگاه های امارات در ادامه این رقابت ها فولاد 21 فروردین نیز به مصاف دیگر حریف خود یعنی شباب الاهلی خواهد رفت، تیم فوتبالی که عضوی از ثروتمندترین باشگاه های کشور امارات است.

هدایت این تیم که قایدی و نوراللهی را در ترکیب خود دارد بر عهده مهدی علی 56 ساله اماراتی است.

الاهلی امارات در لیگ خلیج فارس امارت از 16 بازی انجام شده توانسته 8 پیروزی، 6 مساوی و 2 باخت را در کارنامه خود ثبت کند.

این تیم 22 گل زده و 16 گل هم دریافت کرده است و با تفاضل گل مثبت 6 و مجموع 30 امتیاز در رده سوم لیگ امارات، پایین تر از الوحده و العین حضور دارد.

آهال، تیمی ناشناخته فولاد مردان اما در آخرین دیدار از دور رفت این بازی ها باید به مصاف تیمی ناشناخته از کشور ترکمنستان بروند.

آهال یا آخال ترکمنستان با کسب نایب قهرمانی در فوتبال کشور ترکمنستان توانسته جواز حضور را در لیگ قهرمانان آسیا رااز آن خود کند.

این تیم سابقه حضور در این رقابت ها را در کارنامه خود دارد و در سال 2015 توانست یک بار بلیت سفر به ای سی ال را در دستان خود داشته باشند اما روی کاغذ تقریبا حریف دست و پا بسته ای برای تیم های پر افتخار و سرشناس گروه C خواهد بود.

کلید واژه ها: قهرمانان آسیالیگ قهرمانان آسیالیگ قهرمانانقهرمانانجواد نکونامآسیافولادتیم فوتبالنکونامجام قهرمانان آسیاجام حذفیگذشتهقهرمانیکاپیتاننقل و انتقالاتتیم ملیاستقلال تهرانالاهلی اماراتنماینده ایرانگروهفوتبالجام قهرمانانشکست استقلالالغرافه قطرفولاد ایرانمیدانایرانهدایتانتقالاتحذفیمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.