بیانیه تند فدراسیون لهستان بابت حمله روسیه به اوکراین |
فوتبال ایران

بیانیه تند فدراسیون لهستان بابت حمله روسیه به اوکراین |


فدراسیون فوتبال لهستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد حاضر نیست با روسیه در مسیر راهیابی به جام جهانی بازی کند.

– “، در پی حمله ارتش روسیه به بخش هایی از لوهانسک و دونتسک، فوتبال باشگاهی در اوکراین به حالت تعلیق در آمد.

همین امر سبب شد تا برخی فدراسیون های فوتبال اروپایی نسبت به حمله روسیه واکنش نشان داده و از برگزاری بازی با تیم های باشگاهی و ملی این کشور سر باز زنند.

پس از اینکه یوفا اعلام کرد بازی فینال لیگ قهرمانان 2022 اروپا در سنت پترزبورگ برگزار نمی شود فدراسیون فوتبال لهستان نیز در بیانیه ای تند نسبت به جنگ روسیه با اوکراین واکنش نشان داد.

سزار کولزا رییس اتحادیه فوتبال لهستان در سایت رسمی فدراسیون این کشوراعلام کرد: تیم ملی لهستان در دیدار پلی آف برای صعود به جام جهانی 2022 که قرار بود در 24 مارس در مسکو برگزار شود، با روسیه بازی نخواهد کرد.

این تصمیم مشترک فدراسیون و بازیکنان تیم ملی لهستان است.

او ادامه داد: دیگر حرفی نیست، وقت عمل است! با توجه به تشدید تهاجمات فدراسیون روسیه به اوکراین، تیم ملی لهستان قصد ندارد بازی پلی آف را با تیم ملی روسیه انجام دهد.

این تنها تصمیم درست است.

رییس اتحادیه فوتبال لهستان در توییتر نوشت: ما در حال مذاکره با فدراسیون های سوئد و چک هستیم تا موضع مشترکی را به فیفا ارائه کنیم.

در برابر فاجعه ای که در مقابل چشمان ما رخ می دهد، وقتی سازمان های بین المللی بیکار می مانند، عواقب آن برای ما اهمیتی ندارد.

ما نمی دانیم فیفا چه خواهد کرد.

ما تنها تصمیم درست را گرفتیم.

چیزی برای انتظار نبود.

کلید واژه ها: فدراسیونروسیهفوتباللهستانفدراسیون فوتبالاوکراینبرگزاربیانیهفینال لیگ قهرمانانجام جهانیبازیصعود به جام جهانیاعلامتیم ملی لهستانحملهسنت پترزبورگلیگ قهرمانانرییس اتحادیهجام جهانی 2022جهانیاروپاواکنشارتش روسیهکشورنشانقهرمانانقرار بودبرگزاریاتحادیهلوهانسکمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.