فوتبال ایران

اتفاقی که سبک فرهاد مجیدی را تغییر داد | استقلال در حالی


استقلال در حالی مقابل فجر سپاسی به میدان رفت و پیروز شد که دو مدافع میانی خود را از دست داد و این موضوع تغییراتی در سیستم بازی تیم فرهاد مجیدی در پی داشت.

– تیم فوتبال استقلال که پیش از بازی با فجر سپاسی با حواشی زیادی مواجه شده بود و سرانجام امکان استفاده از سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند را پیدا نکرد، به ناچار با تغییر سیستم به دلیل کمبود بازیکن در پست دفاع میانی مقابل فجر سپاسی بازی کرد و با این وجود توانست در این بازی به ششمین پیروزی متوالی و چهاردهمین پیروزی این فصل خود دست یابد که این اتفاق بزرگی برای آنها بود.

استقلالی ها آخرین بار پیش از حضور استراماچونی از دفاع خطی و 4 نفره استفاده کردند و آندره استراماچونی در لیگ نوزدهم با تغییر سیستم در این تیم، دفاع 3 نفره را نه تنها در استقلال جا انداخت، بلکه باعث شد تا بعد از او اغلب تیم ها و مربیان به سوی استفاده از این سیستم بروند و امروز کمتر تیمی در فوتبال ایران است که با روشی به جز دفاع 3 نفره بازی کند.

جدایی ناگهانی محمدحسین مرادمند و سیاوش یزدانی از استقلال فرهاد مجیدی را در پست مدافع میانی در تنگنا قرار داد و او ناچار شد نه تنها بار دیگر روزبه چشمی را به پس دفاع میانی بازگرداند، بلکه به دلیل کمبود بازیکن در این منطقه از زمین، در سیستم هم بازگشت به عقب کرده و بعد از 2 سامنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *