انتقال بازی های خانگی اوکراین به لهستان | فدراسیون فوتبال
فوتبال ایران

انتقال بازی های خانگی اوکراین به لهستان | فدراسیون فوتبال


فدراسیون فوتبال لهستان در حمایت از اوکراین نه تنها اعلام کرد مقابل تیم روسیه بازی نمی کند بلکه قوانین جدیدی را در حمایت از فوتبال اوکراین وضع می کند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری خبرآنلاین”؛ همزمان با حمله نظامی روسیه به اوکراین، کشور لهستان به یکی از نزدیکترین حامیان اوکراین در این زمینه تبدیل شده است.

حمایت لهستان نه تنها در بخش های نظامی و پناهندگی جدی و نزدیک بوده بلکه برای ورزش و فوتبال اوکراین هم صدق می کند.

امروز شنبه فدراسیون فوتبال لهستان به صورت رسمی اعلام کرد که حاضر نیست با تیم ملی روسیه در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر به میدان برود.

همچنین سزاری کولسا رییس فدراسیون فوتبال لهستان خبر داد که در گفتگو با رییس فدراسیون اوکراین، پیشنهاد داده است بازی های خانگی اوکراین در خاک لهستان برگزار شود.

وی گفت: از طرف فدراسیون فوتبال لهستان، پیشنهاد دادم که ما به عنوان یک فدراسیون، در صورت لزوم به برگزاری مسابقات اوکراین در لهستان کمک کنیم.

طرف اوکراینی پیشنهاد ما را پذیرفت.

اقدام دیگر لهستان برای حمایت از اوکراین احتمالاً به وضع قانونی جدید در لیگ لهستان منجر شود به این صورت که بازیکنان اوکراینی برای حضور در لیگ لهستان لژیونر قلمداد نشوند.

کولسا گفت: قصد داریم در آینده نزدیک کمک هایی برای انتقال بازیکنان اوکراین به باشگاه های لهستانی سازماندهی کنیم.

موضوع خارج کردن اوکراینی ها از لیست بازیکنان خارجی در جلسه آینده فدراسیون فوتبال لهستان بررسی خواهد شد.

لیگ فوتبال اوکراین همزمان با اولین روز از حمله نظامی روسیه به خاک این کشور تعلیق شد ولی لژیونرهای و بازیکنان خارجی در اوکراین شرایط سختی را تجربه می کنند.

بازیکنان برزیلی و آمریکای لاتین شاغل در تیم های شاختار دونتسک و دینامو کیف در یک پیام ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، از مقامات برزیلی درخواست کردند تا زمینه خروجشان از اوکراین را فراهم کنند.

شهاب زاهدی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران هم که عضو تیم زوریا لوهانسک است، در حال حاضر در اوکراین به سر می برد و مشخص نیست آیا قادر به ترک این کشور در شرایط جنگی هست یا نه.

کلید واژه ها: فدراسیون فوتبالاوکراینلهستانفدراسیونفوتبالبازی های خانگیرییس فدراسیونمسابقات انتخابی جام جهانیانتخابی جام جهانی 2022 قطررییس فدراسیون فوتبالانتخابی جام جهانی 2022انتخابی جام جهانیحمایتروسیهجام جهانی 2022 قطرپیشنهادبازیبرگزارتیم ملی روسیهجام جهانی 2022نظامی روسیهخانگینزدیکاعلامنظامیحمله نظامیجام جهانیپناهندگیرییسخبرگزاریمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.