الگری: همیشه ضعفا سنگین‌ترین بهای جنگ‌ها را می‌پردازند؛ مدعی اسکودتو نیستیم - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال جهان

الگری: همیشه ضعفا سنگین‌ترین بهای جنگ‌ها را می‌پردازند؛ مدعی اسکودتو نیستیم – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


ماسیمیلیانو الگری گفت سه تیم اول سری آ مدعی قهرمانی هستند و یوونتوس باید مراقب آتالانتا، فیورنتینا و لاتزیو باشد تا سهمیه لیگ قهرمانان را از دست ندهد.

طرفداری | یوونتوس موفق شد با درخشش دوشان ولاهوویچ در خانه امپولی با نتیجه سه بر دو به پیروزی برسد. ماسیمیلیانو الگری، سرمربی یوونتوس پس از این پیروزی در هفته بیست و هفتم سری آ با DAZN مصاحبه کرد و ابتدا به تمجید از عملکرد مهاجم صرب تیمش پرداخت: بلافاصله پس از آمدن دوشان ولاهوویچ به یوونتوس، می‌توانستیم به راحتی بگوییم که این پسر جاه‌طلبی، شخصیت بالا و اشتیاق زیاد برای یادگیری دارد. دوشان امروز فقط در مرکز میدان نماند و تحرک بیش‌تری داشت. این تحرک یک مزیت بزرگ برای او و تیم یوونتوس بود.

از الگری درباره این که آیا ولاهوویچ هم سطح کریستیانو رونالدو است، سوال شد. پاسخ سرمربی بانوی پیر چندان غیرمنتظره نبود: 

فکر نمی‌کنم بتوان ولاهوویچ و کریستیانو رونالدو را مقایسه کرد. شماره هفت قبلی یوونتوس، چهار بار توپ طلا برده است* اما این در حالی است که ولاهوویچ تازه در شروع فوتبالش قرار دارد. یک بازی خوب کافی نیست و باید همیشه قدرت ذهنی را نشان داد. دوشان تازه اول راه است.  

*الگری در مصاحبه دچار اشتباه شد؛ کریستیانو رونالدو برنده پنج عنوان توپ طلا شده است.

سرمربی بیانکونری درباره سختی دیدار مقابل امپولی هم صحبت کرد:

می‌دانستیم بازی می‌تواند سخت شود زیرا امپولی توپ را به خوبی پخش می‌کرد. آن‌ها غیرقابل توقف نشان دادند و به همین خاطر بود بازی ۳-۱ در خطر ۳-۳ شدن قرار گرفت. خوش‌حالم که برای کسب پیروزی و نتیجه‌گیری وقتی که نیاز باشد می‌جنگیم و سختی می‌کشیم. سخت‌کوشی ویژگی مثبتی است. پیروزی مقابل تیمی چون امپولی هرگز ساده نیست. باید در پاس‌کاری بهتر شویم و حین مالکیت توپ، بعضا تصمیم‌های بهتری بگیریم اما در کل روحیه تیم را دوست داشتم.

الگری ادامه داد: 

مصدومیت زکریا؟ داشتن مصدومان بیش‌تر به این معنا نیست که استفاده از سیستم چرخشی و یا استراحت دادن به برخی بازیکنان، واقعا غیرممکن باشد. مویزه کین در بازی پشت به دروازه و برقراری ارتباط با خط هافبک به مشکل خورده بود اما او حین حملات عریض به محوطه جریمه حریف خوب کار می‌کرد. آلوارو موراتا هم همین طور بود. او روی گل سوم تیم، یک پاس عالی به ولاهوویچ داد. فوتبال خیلی ساده است، باید بازیکنان را در پستی قرار دهید که بتوانید از توانایی و ویژگی‌های آن‌ها بهره ببرید. ما برای چهار-پنج ماه نتوانستیم این کار را انجام دهیم و باید خودمان را تطبیق می‌دادیم. با این حال در منطقه چهار تیم برتر هستیم و باید ببینیم چه می‌شود. 

با این برد، یوونتوس به هفت امتیازی صدر جدول رسید اما الگری هم‌چنان روی مدعی نبودن یوونتوس در کورس قهرمانی پافشاری می‌کند: 

هم‌چنان معتقدم برای فتح اسکودتو باید حداقل ۸۴-۸۵ امتیاز گرفت. هدف ما به پایان رساندن فصل در میان چهار تیم برتر است و باید منسجم باشیم زیرا آتالانتا، فیورنتینا و لاتزیو پشت سر ما هستند. سه تیمی که بالای جدول هستند برای عنوان قهرمانی مبارزه خواهند کرد.  

سرمربی یوونتوس در خصوص صحبت‌های احساسی وویچک شزنی درباره جنگ اوکراین گفت: 

همه ما برای خانواده‌های بی‌پناهی که مجبور شدند خانه‌هایشان را ترک کنند و حالا آواره هستند، ناراحت هستیم. همیشه ضعفا هستند که باید سنگین‌ترین بهای جنگ را بپردازند.  منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.