یزدانی و مرادمند از حضور در استقلال و تیم ملی محروم شدند
فوتبال ایران

یزدانی و مرادمند از حضور در استقلال و تیم ملی محروم شدند


معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد دو بازیکن تیم فوتبال استقلال به دلیل غیبت در سربازی امکان ادامه فعالیت ورزشی را ندارند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج، حسین زاهدی درباره اینکه گفته می شود سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند قرار بود امروز (یکشنبه) عازم خدمت سربازی شوند، اظهار داشت: خیر.

در خصوص مشمولان ضوابطی مشخص شده که این ضوابط را سازمان وظیفه عمومی اجرا خواهد کرد تا از هر گونه قانون گریزی جلوگیری کند.

این دو تا زمانی مجوز فعالیت ورزشی و عضویت در تیم ملی و لیگ های برتر را داشتند.

آخرین مهلت تعیین شده اول اسفند ماه 1400 بوده و این تاریخ برای همه کسانی که اعزام می شوند، تعیین شده است.

وی در مورد اینکه باشگاه استقلال مدعی است 30 سالگی یزدانی 8 اسفندماه به پایان می رسد و چرا باید از اول اسفندماه مشمول خدمت سربازی شود، گفت: تاریخ اعزام اول اسفندماه مشخص شده است.

بر اساس نظر ستاد کل، یکی از این دو بازیکن به نیروی دریایی و دیگری به سپاه پاسداران داده شده اند.

این دو بازیکن باید اول اسفندماه عازم می شدند و امروز 8 است و باید در حال انجام وظیفه باشند.

بر اساس اطلاعاتی که از سامانه وظیفه عمومی اخذ کردیم هیچ اعلام حضوری از این دو نفر در سامانه ثبت شده است.

با توجه به اینکه اعلام حضوری نشده، این دو نفر غایب هستند.

ملاک چیزی است که در سامانه وظیفه عمومی ثبت شده باشد که تاکنون ثبت نشده است.

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی که با برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه سیما صحبت می کرد، در پاسخ به این سؤال که آیا بازیکن غایب در طول خدمت سربازی می توانند در عرصه ملی یا باشگاهی بازی کنند، گفت: به هیچ عنوان.

اگر کسی در مهلت و موعد مقرر در مراکز وظیفه عمومی معرفی نشود، به استناد ماده 58 قانون به عنوان مشمول غایب معرفی می شود و یکسری مجازات مثل غیبت، اضافه خدمت، ممنوعیت از فعالیت ورزشی، تحصیلی و .

برای او در نظر گرفته خواهد شد.

این دو (یزدانی و مرادمند) اجازه فعالیت در باشگاه ها و ملی را ندارند، چون غایب هستند و باید ابتدا دوره خدمت آموزشی را سپری کنند.

زاهدی درباره اینکه مرادمند باید در ملوان انزلی و یزدانی در فجرسپاسی شیراز بازی کنند، گفت: آنها دیگر در اختیار نیروهای شان هستند و پس از پایان غیبت می توانند بازی کنند.

نیروهای مسلح در بحث فضای مجازی صبوری به خرج داد تا فضای عمومی دچار تشویش نشود.

ما به نماینده باشگاه استقلال به نام نصیری در آبان ماه گفتیم که یزدانی 30 ساله شده و مرادمند هم به تیم ملی دعوت نشده است و تا نیم فصل جهت اعزام در تاریخ اول اسفندماه اقدام کنند.

به مدیرعامل محترم استقلال هم این موضوع اعلام شد تا اگر قرار است پنجره نقل وانتقالات استفاده کنند اقدامات صورت بگیرد تا با مشکلی مواجه نشوند.

یزدانی به استناد ماده 3 آیین نامه ابتدای هر ماه ملاک مشمولیت خواهد بود.

اگر دوستان می گویند 8 اسفند 30 سالگی یزدانی به پایان می رسد باید بگویم تاریخ اعزام برای هر فردی اول ماه است و اگر قرار باشد تمدید کنیم اجحاف در حق سایر تیم هاست.

وی در خصوص ادعای استقلالی ها مبنی بر کارت معافیت جعلی وحید امیری بازیکن پرسپولیس گفت: درباره امیری و سایر تیم ها به دلیل اینکه سازمان وظیفه عمومی امین مردم است نمی توانیم اطلاعات شخصی را در اختیار قرار دهیم.

اینها مسائل شخصی است و نباید ورود کنیم.

اگر کسی مشکلی دارد می تواند به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کند تا رسیدگی شود.

اگر سازمان لیگ استعلام بگیرد در خصوص وضعیت معافیت توضیحات کامل داده می شود ولی در حال حاضر نمی توانیم اطلاعات شخصی را بدهیم چون محرمانه است.

کلید واژه ها: سازمان وظیفه عمومیبازیکن تیم فوتبال استقلالفعالیت ورزشیخدمت سربازیاستقلالوظیفه عمومیاسفندیزدانیسربازیتیم فوتبال استقلالمحمدحسین مرادمندمرادمندباشگاه استقلالفوتبال استقلالتیم ملیمعاون اجتماعیفعالیتسازمانسیاوش یزدانیقانون گریزیمجوز فعالیتعمومیتاریخاعزاممشمولورزشیضوابطوظیفهتیم فوتبالخدمتمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.