AFC به دنبال خلق سوپرلیگ آسیا | کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد
فوتبال ایران

AFC به دنبال خلق سوپرلیگ آسیا | کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد


کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد تورنمنت جدیدی را جایگزین لیگ قهرمانان آسیا کند.

– ، بر اساس گزارش نشریه الاتحاد امارات؛ کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در حال مطالعه پروژه های متعددی برای توسعه مسابقات خود در سطح باشگاهی با هدف ارائه چشم اندازی جامع است که ارزش این مسابقات را از نظر فنی، تجاری و بازاریابی افزایش دهد.

انتظار می رود که سلمان بن ابراهیم آل خلیفه ​​رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا، نامزدی خود را برای انتخابات بعدی ریاست AFC در اوایل سال 2023 اعلام کند، زیرا او از حمایت زیادی از سوی فدراسیون های عضو در این قاره برخوردار است تا ریاستش بر بالاترین نهاد فوتبالی آسیا را که شامل پروژه های توسعه متعددی بوده، تکمیل کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از تصمیم گیری برای افزایش تعداد تیم های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا و رساندش به 40 تیم، امکان سنجی برای تداوم برگزاری این رقابت ها به این شکل را مورد ارزیابی قرار می دهد و ممکن است در دوره آتی طرحی جایگزین با هدف توسعه این مسابقات ارائه کند که آن را تبدیل به قوی ترین تورنمنت باشگاهی در تاریخ رقابت های باشگاهی AFC می کند.

بر اساس این گزارش؛ افزایش تعداد بازیکنان خارجی هر تیم به 6 بازیکن (5 بازیکن غیرآسیایی و یک بازیکن آسیایی) و تنظیم تاریخ برگزاری مسابقات از تاریخ سپتامبر 2023 تا مِی 2024 شروعی برای توسعه مسابقات است که نحوه کاهش تیم ها در فرمت جدید در حال بررسی است، مسابقاتی که بیشتر شبیه یک سوپرلیگ خواهد بود و شامل تیم های برجسته آسیا می شود.

تورنمنت مدنظر احتمالاً 20 تا 24 تیمی خواهد بود که شامل قویترین تیم های قاره خواهد بود.

مکانیسم ارزیابی لیگ قهرمانان تا پیش از فصل 25-2024 تغییر خواهد کرد و ممکن است بر اساس “معیار فنی تجمعی” نباشد که به تنهایی توزیع یا تعداد سهمیه ها را برای هر کشور کنترل می کند، به خصوص پس از ایده کاهش تعداد تیم های شرکت کننده.

ارزش مسابقات AFC کاپ نیز افزایش خواهد یافت و احتمالاً اجازه حضور باشگاه های حرفه ای در آن نیز صادر خواهد شد.

موافقت کمیته اجرایی AFC با تغییرات جدید لیگ قهرمانان آسیا/ آغاز مسابقات سال 2023 از پاییز”در پایان این گزارش آمده اشت؛ در روزهای آینده این احتمال آشکار می شود که آیا در آسیا شاهد برگزاری یک تورنمنت با فرمت “سوپرلیگ” خواهیم بود یا خیر، تورنمنتی که شامل باشگاه های قدرتمندی از لیگ های ایران، امارات، ژاپن، عربستان سعودی، کره جنوبی، استرالیا، چین، قطر و ازبکستان خواهد بود.

سوپرلیگ آسیایی بسیار شبیه به پروژه سوپرلیگ اروپایی است که هنوز برگزاری اش در هاله ای از ابهام است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: کنفدراسیون فوتبال آسیاکنفدراسیون فوتبالفوتبال آسیافدراسیونکنفدراسیونآسیالیگ قهرمانان آسیافوتبالقهرمانان آسیالیگ قهرمانانقهرمانانمسابقاتافزایشتوسعهپروژهریاستتصمیم گیریشرکت کنندهبازاریابیانتخاباتبالاترینبرخوردارآل خلیفهالاتحادبرگزاریجایگزینسوپرلیگابراهیمانتظارنامزدیمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.