ویدیو: آمار و ارقام مسابقات هفته هجدهم لیگ برتر - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال ایران

سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند اجازه فعالیت در باشگاه‌ها و ملی را ندارند، چون غایب هستند و باید ابتدا دوره خدمت آموزشی را سپری کنندمعاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد دو بازیکن تیم فوتبال استقلال به دلیل غیبت در سربازی امکان ادامه فعالیت ورزشی را ندارند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

حسین زاهدی معاون اجتماعی نظام وظیفه در گفت و گو با برنامه سلام صبح بخیر شبکه یک سیما درباره اینکه گفته می‌شود سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند قرار بود امروز (یکشنبه) عازم خدمت سربازی شوند، اظهار داشت:

خیر. در خصوص مشمولان ضوابطی مشخص شده که این ضوابط را سازمان وظیفه عمومی اجرا خواهد کرد تا از هر گونه قانون گریزی جلوگیری کند. این دو تا زمانی مجوز فعالیت ورزشی و عضویت در تیم ملی و لیگ‌های برتر را داشتند. آخرین مهلت تعیین شده اول اسفند ماه ۱۴۰۰ بوده و این تاریخ برای همه کسانی که اعزام می‌شوند، تعیین شده است.

وی در مورد اینکه باشگاه استقلال مدعی است ۳۰ سالگی‌ یزدانی ۸ اسفندماه به پایان می‌رسد و چرا باید از اول اسفندماه مشمول خدمت سربازی شود، گفت:

تاریخ اعزام اول اسفندماه مشخص شده است. بر اساس نظر ستاد کل، یکی از این دو بازیکن به نیروی دریایی و دیگری به سپاه پاسداران داده شده‌اند. این دو بازیکن باید اول اسفندماه عازم می‌شدند و امروز ۸ است و باید در حال انجام وظیفه باشند. بر اساس اطلاعاتی که از سامانه وظیفه عمومی اخذ کردیم هیچ اعلام حضوری از این دو نفر در سامانه ثبت شده است. با توجه به اینکه اعلام حضوری نشده، این دو نفر غایب هستند. ملاک چیزی است که در سامانه وظیفه عمومی ثبت شده باشد که تاکنون ثبت نشده است.

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی در پاسخ به این سؤال که آیا بازیکن غایب در طول خدمت سربازی می‌توانند در عرصه ملی یا باشگاهی بازی کنند، گفت:

به هیچ عنوان. اگر کسی در مهلت و موعد مقرر در مراکز وظیفه عمومی معرفی نشود، به استناد ماده ۵۸ قانون به عنوان مشمول غایب معرفی می‌شود و یکسری مجازات مثل غیبت، اضافه خدمت، ممنوعیت از فعالیت ورزشی، تحصیلی و … برای او در نظر گرفته خواهد شد. این دو (یزدانی و مرادمند) اجازه فعالیت در باشگاه‌ها و ملی را ندارند، چون غایب هستند و باید ابتدا دوره خدمت آموزشی را سپری کنند.

زاهدی درباره اینکه مرادمند باید در ملوان انزلی و یزدانی در فجرسپاسی شیراز بازی کنند، گفت:

آنها دیگر در اختیار نیروهای‌شان هستند و پس از پایان غیبت می‌توانند بازی کنند. نیروهای مسلح در بحث فضای مجازی صبوری به خرج داد تا فضای عمومی دچار تشویش نشود. ما به نماینده باشگاه استقلال به نام نصیری در آبان ماه گفتیم که یزدانی ۳۰ ساله شده و مرادمند هم به تیم ملی دعوت نشده است و تا نیم فصل جهت اعزام در تاریخ اول اسفندماه اقدام کنند. به مدیرعامل محترم استقلال هم این موضوع اعلام شد تا اگر قرار است پنجره نقل‌وانتقالات استفاده کنند اقدامات صورت بگیرد تا با مشکلی مواجه نشوند. یزدانی به استناد ماده ۳ آیین‌نامه ابتدای هر ماه ملاک مشمولیت خواهد بود. اگر دوستان می‌گویند ۸ اسفند ۳۰ سالگی یزدانی به پایان می‌رسد باید بگویم تاریخ اعزام برای هر فردی اول ماه است و اگر قرار باشد تمدید کنیم اجحاف در حق سایر تیم‌هاست.

وی در خصوص ادعای استقلالی‌ها مبنی بر کارت معافیت جعلی وحید امیری بازیکن پرسپولیس گفت:

درباره امیری و سایر تیم‌ها به دلیل اینکه سازمان وظیفه عمومی امین مردم است نمی‌توانیم اطلاعات شخصی را در اختیار قرار دهیم. اینها مسائل شخصی است و نباید ورود کنیم. اگر کسی مشکلی دارد می‌تواند به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کند تا رسیدگی شود. اگر سازمان لیگ استعلام بگیرد در خصوص وضعیت معافیت توضیحات کامل داده می‌شود ولی در حال حاضر نمی‌توانیم اطلاعات شخصی را بدهیم چون محرمانه است.


خبر خوش برای کاربران پارس فوتبال: مشاهده هرگونه محتوایی اعم از خبر ، عکس و ویدئو برای کاربران پارس فوتبال نیم بها خواهد بود.

در اینجا در این باره بیشتر بخوانید

منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.