سرپرستی پرحاشیه استیلی در تیم ملی فوتبال!
فوتبال ایران

سرپرستی پرحاشیه استیلی در تیم ملی فوتبال!به گزارش منیبان؛ حمید استیلی معمولا در زمره آن دسته از اهالی فوتبال ایران می‌گنجیده که مربی وطنی را به خارجی‌ها ارجح می‌دانند. به‌ طور مشخص در مورد شخص دراگان اسکوچیچ هم که امروز سرمربی تیم ملی است، به‌ندرت شاهد مواضع مثبت استیلی بوده‌ایم. حالا در چنین فضایی، او کنار دست مربی کروات قرار می‌گیرد!

به گزارش فوتبالی، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «مسئولان جدید فدراسیون فوتبال در نخستین تصمیم جدی خود، مجتبی خورشیدی را از سرپرستی تیم ملی عزل و حمید استیلی را جانشین او کردند. البته که کسی از جدایی خورشیدی اندوهگین نخواهد شد؛ چرا که از ابتدا هم حضور او در چنین پستی جای تعجب داشت. با این حال سرپرستی حمید استیلی در تیم ملی هم چندان بی‌حاشیه نیست. استیلی معمولا در زمره آن دسته از اهالی فوتبال ایران می‌گنجیده که مربی وطنی را به خارجی‌ها ارجح می‌دانند. به‌ طور مشخص در مورد شخص دراگان اسکوچیچ هم که امروز سرمربی تیم ملی است، به‌ندرت شاهد مواضع مثبت استیلی بوده‌ایم. حالا در چنین فضایی، او کنار دست مربی کروات قرار می‌گیرد؛ مردی که از نخستین روز کارش در ایران با کمترین حمایت مواجه بود و حالا باید یکی از منتقدان قدیمی‌اش را در یک قدمی خودش ببیند.

استیلی قبلا در مورد اسکوچیچ چه گفته بود؟

می‌توان به عنوان سند، بخشی از اظهارات حمید استیلی در مورد سرمربی تیم ملی طی دو سال گذشته را مرور کرد. این اظهار نظرها در بزنگاه‌های مختلف، اغلب در طعن و کنایه به سرمربی تیم ملی بوده است. به عنوان مثال استیلی در ماجرای آن سوءتفاهم تاریخی در مورد تاکتیک‌پذیرنبودن بازیکنان ایرانی، جزو کسانی بود که از مهدی طارمی حمایت کرد. این بخش از صحبت‌های او را بخوانید: «من اصلا این حرف را قبول ندارم. بازیکنان ایرانی کاملا باهوش هستند. فقط به زمان احتیاج دارند تا بتوانند هماهنگ باشند. چطور بازیکنان ما در خارج از کشور تاکتیک‌پذیر هستند؟ آنها در تیم‌های خوب اروپایی بازی می‌کنند. مهدی طارمی، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، علی قلی‌زاده و دیگر بازیکنان لژیونر را نگاه کنید. آنها بازیکنان باکیفیتی هستند. بیشتر بازیکنان تیم ملی ما در اروپا بازی می‌کنند. اگر تاکتیک‌پذیر نبودند، چطور به اروپا رفته‌اند؟»

این موضع‌گیری شتاب‌زده در حالی بود که منظور واقعی اسکوچیچ به‌درستی در ایران منعکس نشده بود. استیلی بعدتر حتی مدعی شد نیازی به عذرخواهی طارمی نیست و او باید به اردوی تیم ملی برگردد. همچنین حمیدخان جزو کسانی است که با وجود پیروزی‌های پیاپی تیم ملی، در صلاحیت اسکوچیچ تردید داشتند و نقش بازیکنان را پررنگ‌تر می‌دانستند. استیلی بعد از چهار پیروزی پیاپی تیم ملی در مرحله پیش‌مقدماتی جام‌ جهانی گفته بود: «این چهار بازی نمی‌تواند ملاک خوبی برای ارزیابی عملکرد اسکوچیچ باشد. بازیکن‌ها و آنهایی که نزدیک تیم بودند بهتر می‌توانند نظر بدهند. ما نمی‌توانیم مثل عوام احساسی حرف بزنیم. از نظر فنی بحرین و عراق به گرد پای ما نمی‌رسند ولی با نتایج دور رفت، حساسیت‌زا و نگرانی زیادی ایجاد شده بود.»

استیلی حالا چه می‌گوید؟

با این شرایط طبیعی است که بعد از اعلام اسم استیلی به عنوان سرپرست تیم ملی، افکار عمومی به این موضوع حساس شوند. برخی حتی حضور حمیدخان در این تیم را مقدمه برکناری اسکوچیچ دانستند. با این وجود استیلی که از واکنش‌ها آگاه شده، دیروز سعی کرد موضع دیگری بگیرد. او در مورد اسکوچیچ گفت: «با توجه به نتایج خوب تیم ملی و عملکرد بی‌نظیر اسکوچیچ، بر اساس قراردادی که این مربی با فدراسیون تا پایان جام‌ جهانی دارد هیچکس شایسته‌تر از او برای هدایت تیم ملی نیست.» ببینیم و تعریف کنیم!»

 
منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.