نکونام: تا حالا ندیده‌ام نتیجه دیداری خارج از زمین رقم بخورد/ هیچ داوری دوست ندارد اشتباه کند - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
فوتبال ایران

نکونام: تا حالا ندیده‌ام نتیجه دیداری خارج از زمین رقم بخورد/ هیچ داوری دوست ندارد اشتباه کند – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


خبرگزاری میزان – جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان در نشست خبری پیش از بازی مقابل هوادار تهران در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر، صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*مانند همه بازی‌ها، دیدار سختی داریم. به برنامه ریزی خوب و تمرکز بالا نیاز داریم. فردا باید به نکات تاکتیکی که باید انجام بدهیم، توجه کنیم. با در نظر گفتن شرایط و روندی که تیممان داشته، امیدوارم با انگیزه و تمرکز بالا وارد زمین شویم تا حداکثر امتیاز را به دست بیاوریم و شرایطمان را در جدول بهتر کنیم.

*اینکه قبل از بازی در مورد داوری صحبت شود، درست نیست. توقع ما این است که داور عدالت را رعایت کند. من صحبت‌های رضا (عنایتی) که یکی از دوستان خوب من است را شنیدم. هیچ داوری نمی‌آید به نحوی قضاوت کند که نتیجه بیرون از زمین رقم بخورد.

*اشتباهات داوری در همه مسابقات هست. ما در فوتبال اشتباهات داوری فراوانی دیده‌ایم، اما اشتباهات همه سهوی بوده است. هیچ داوری دوست ندارد اشتباه کند، اما قطعا داوران عزیز ما اشتباه کرده‌اند و در دیدار‌های بین‌المللی نیز شاهد این موضوع بوده‌ایم. من تا حالا ندیده‌ام نتیجه دیداری در خارج از زمین رقم بخورد. تاکنون اشتباهات داوری هم به سود من بوده و هم ضررم، اما اینکه کسی بتواند پیش بینی کند و نتیجه بیرون از بازی و این کار را انجام دهد، نیست.

*قطعا ما فوتبالی‌ها توقع داریم که داور بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد و هر تیمی که لیاقت و شایستگی دارد، پیروز شود. قطعا این موضوع برای ما فوتبالی‌ها خیلی مهم است. کسانی که برای این فوتبال دلسوز هستند، همه دوست داریم بهترین عملکرد را داشته باشند.

*گله‌مندی هواداران فولاد نسبت به ابهام در پخش زنده دیدار این تیم؟ یک سری مشکلات هست. ما پخش مستقیم بازی‌ها را داریم تا بتوانیم برای هوادارانمان بهترین عملکرد را داشته باشیم. وقتی که کرونا وجود دارد و هوادار در استادیوم نیست، ما برای مردم، هواداران و جامعه فوتبال بازی می‌کنیم تا لذت ببرند.

*حق پخش تلویزیونی را که هیچ تیمی نمی‌گیرد، پخش تلویزیونی را نیز خیلی از تیم‌ها ندارند. پس ما برای چه چیزی فوتبال بازی می‌کنیم؟ برای این بازی می‌کنیم که من مربی و بازیکنان بازی را ببینیم؟ خیر. باید یک برنامه ریزی صورت بگیرد تا همه بازی را ببینند و لذت ببرند. خدا را شکر در تلویزیون ملی ما این همه شبکه وجود دارد و می‌توانیم با برنامه ریزی خوب شرایط را طوری فراهم کنیم که همه بازی را ببینند.

*می‌خواهم درباره جنگ روسیه و اوکراین و اتفاقاتی که در حال رخ دادن است صحبت کنم. ما همگی مخالف جنگ هستیم، من نه سیاسی هستم و نه می‌خواهم وارد سیاست شوم. این اتفاق اکنون برای کشور اوکراین رخ داده و پیش از این نیز برای یمن، سوریه و فلسطین بوده است. فرقی ندارد این اتفاق در هرجای دنیا باشد، ما مخالف جنگ و خون ریزی هستیم. چون در تمام این شرایطی که به وجود می‌آید، فقط مردم، بچه‌ها و کسانی که جانشان را در این راه از دست می‌دهند، بیشترین صدمه را می‌بینند.

*خود من سه سال است که در خوزستان زندگی می‌کنم و هنوز آثار جنگ در این استان وجود دارد. هنوز آن زخمی که بر بدنه خوزستان مانده را می‌توانید احساس کنید. برای همه کشور‌ها قطعا این اتفاق رخ خواهد داد و امیدوارم هیچ گاه جنگ نباشد و همیشه صلح و آرامش برپا باشد.

*شما دیدید که فوتبال نیز از این مسئله ضرر کرد. دیدار‌های پلی آف جام جهانی، فینال لیگ قهرمانان اروپا، بازی نکردن برخی کشور‌ها و خیلی از اتفاقات دیگر که امیدوارم هیچ گاه جنگی نباشد و در همه جا، برای همه صلح و آرامش باشد بخصوص برای کودکان. بیشتر بخوانید: اسامی داوران هفته بیستم لیگ برتر

انتهای پیام/منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.