قهرمانی لیورپول در ضربات پنالتی جذاب مقابل چلسی | تیم فوتبال
فوتبال ایران

قهرمانی لیورپول در ضربات پنالتی جذاب مقابل چلسی | تیم فوتبال


تیم فوتبال لیورپول با پیروزی برابر چلسی عنوان قهرمانی جام اتحادیه انگلیس را از آن خود کرد.

– ” تیم فوتبال لیورپول با پیروزی برابر چلسی عنوان قهرمانی جام اتحادیه انگلیس را از آن خود کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، تیم های فوتبال چلسی و لیورپول یکشنبه شب در چارچوب دیدار نهایی رقابت های جام اتحادیه فوتبال انگلیس در ورزشگاه ومبلی شهر لندن به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت تیم لیورپول در ضربات پنالتی موفق شد چلسی را شکست دهد و مانع از سومین قهرمانی این تیم در این فصل شوند.

این دیدار با بازی بهتر شاگردان یورگن کلوپ شروع شد و آنها با عناصر هجومی خود توانستند موقعیت های پی در پی روی دروازه چلسی ایجاد کنند.

در دقیقه 30 این بازی مندی دروازه بان آبی پوشان لندن موفق شد با 2 واکنش بسیار خوب خود مانع از گلزنی کیتا و سادیو مانه شود.

در ادامه بازی شاگردان توماس توخل هم توانستند خودی نشان دهند.

آنها در دقیقه 45 روی یک ضد حمله میسون مونت را در یک موقعیت بسیار عالی قرار دادند اما این بازیکن انگلیسی نتوانست ضربه آخر را وارد دروازه لیورپول کند تا نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در ابتدای نیمه دوم مونت باز هم موقعیت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه آرام او به تیرک دروازه برخورد کرد تا لیورپولی ها با خوش شانسی دروازه خود را بسته ببینند.

در دقیقه 64 اشتباه مندی باعث شد تا محمد صلاح در یک موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما ضربه چیپ این بازیکن مصری راهی به دروازه نداشت.

ویرجیل فن دایک در دقیقه 67 موفق شد برای تیمش گلزنی کند اما این گل به دلیل آفساید مردود اعلام شد تا بازی همچنان با تساوی ادامه پیدا کند.

این اتفاق بار دیگر در دقیقه 78 این بار برای چلسی و کای هاورتز پیش آمد و داور گل این بازیکن را آفساید دانست.

در دقیقه 90 این دیدار ضربه سر بسیار خوب فن دایک به سمت دروازه چلسی زده شد اما باز هم واکنش بسیار خوب مندی باعث شد تا تیمش از لیورپول عقب نیفتد.

در دقیقه 4+90 نیز لوکاکو با یک ضربه آرام دروازه حریف را تهدید کرد اما گلر مانع گلزنی او شد تا این دیدار جذاب یه وقت های اضافی کشیده شود.

چلسی در نیمه نخست وقت های اضافی بهتر از لیورپول بود و توانست چندین موقعیت روی دروازه حریف ایجاد کند اما حملات آنها راه به جایی نبرد.

نیمه دوم وقت های اضافی نیز با تساوی بدون گل به پایان رسید تا قهرمان در ضربات پنالتی مشخص شود.

توخل در پایان وقت های اضافی کپا را به جای مندی وارد دروازه کرد.

در ضربات پناتی همه بازیکنان ضربه خود را تبدیل به گل کردند و نوبت به دروازه بان ها رسید.

کلهر توانست برای لیورپول گلزنی کند اما در آن سمت کپا با یک ضربه بسیار بد پنالتی آخر تیمش را خراب کرد تا قهرمانی را از چلسی بگیرد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: لیورپولجام اتحادیه انگلیسجام اتحادیهقهرمانیعنوان قهرمانیچلسیفوتبالجام اتحادیه فوتبال انگلیسضربات پنالتیاتحادیهاتحادیه فوتبال انگلیستیم فوتبالانگلیسورزشگاه ومبلیفوتبال انگلیسپنالتیبازیپیروزیدروازهبرابردیداریورگن کلوپتوماس توخلدروازه بانسادیو مانهمانعموفقلندنورزشگاهیکشنبهمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.