گلر تعویضی چلسی، یک تنه لیورپول را قهرمان کرد | کپا در دقیقه
فوتبال جهان

گلر تعویضی چلسی، یک تنه لیورپول را قهرمان کرد | کپا در دقیقه


کپا در دقیقه 120 جای ادوارو مندی دروازه بان ترکیب اصلی چلسی را گرفت چرا که توماس توخل سرمربی آبی پوشان لندن تصور می کرد که این سنگربان اسپانیایی می تواند عملکرد بهتری در مهار ضربات پنالتی حریف داشته باشد – در بازی پایانی رقابت های جام اتحادیه فوتبال انگلیس، شب گذشته (یکشنبه) از ساعت 20 به وقت تهران، تیم های فوتبال لیورپول و چلسی در ورزشگاه ومبلی شهر لندن، به مصاف هم رفتند که این بازی پس از 120 دقیقه تلاش بی ثمر دو تیم برای گلزنی به ضربات پنالتی کشیده شد و در آنجا این تیم فوتبال لیورپول بود که با نتیجه 11 به 10 مقابل حریف خود به برتری رسید و قهرمان شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتابناک ورزشی، در ضربات پنالتی دروازه بان دو تیم پس از آنکه نتوانستند حتی یک ضربه از 20 پنالتی زده شده را مهار کنند، خودشان پشت توپ ایستادند و برخلاف کاویمهین کلر دروازه بان ذخیره لیورپولی ها که ضربه اش را به گل تبدیل کرد، کپا آریسابالاگا، دروازه بان اسپانیایی نتوانست گلزنی کند و باعث شکست تیمش شد.

نکته جالب این بود که کپا در دقیقه 120 جای ادوارو مندی دروازه بان ترکیب اصلی چلسی را گرفت چرا که توماس توخل سرمربی آبی پوشان لندن تصور می کرد که این سنگربان اسپانیایی می تواند عملکرد بهتری در مهار ضربات پنالتی حریف داشته باشد که البته اینگونه نشد.

به این ترتیب نهمین قهرمانی لیورپول در سیزدهمین حضور قرمزپوشان مرسی ساید در فینال جام اتحادیه رقم خورد که این تیم را در جدول دارندگان بیشترین تعداد قهرمانی در این رقابت ها به تنهایی و بالاتر از منچسترسیتی در صدر قرار داد.

آخرین باری که قهرمان جام اتحادیه شده بودند به فصل 12-2011 برمی گشت و آخرین حضورشان در فینال این مسابقات هم فصل 16-2015 بود.

چلسی هم همچنان به طور مشترک با استون ویلا و منچستریونایتد با 5 قهرمانی، تیم سوم جدول پرافتخارترین های جام اتحادیه انگلیس است.

فصل گذشته این تیم منچسترسیتی بود که با غلبه بر تاتنهام، عنوان قهرمانی را از خود کرد.

کلید واژه ها: ضربات پنالتیدروازه بانلیورپولپنالتیفوتبالدروازهلیورپول و چلسیورزشگاه ومبلیقهرمانچلسیجام اتحادیهدقیقهتیم فوتبالترکیب اصلیتوماس توخلاسپانیاییبازیمهارضربهلندناتحادیهورزشگاهعملکردسرمربیتابناکگزارشومبلیذخیرهبرتریترکیبمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.