فوتبال ایران

فرانسه خواستار حذف روسیه از جام جهانی شد | لهستان قرار است


لهستان قرار است در 24 مارس در مسکو به مصاف روسیه برود و در صورت پیروزی برابر روس ها میزبان برنده بازی چک و سوئد در 29 مارس خواهند بود.

– رئبس فدراسیون فوتبال فرانسه خواستار حذف روسیه از انتخابی جام جهانی قطر شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا و به نقل از تلگراف، نوئل لو گرات رییس فدراسیون فوتبال فرانسه گفت: روسیه باید پس از حمله به اوکراین از جام جهانی 2022 اخراج شود.

در چهارمین روز تهاجم، اوکراینی ها و روس ها اعلام کردند که آماده مذاکره برای توقف درگیری هستند.

فرانسه در سال 2018 با شکست کرواسی در فینال مسکو قهرمان جهان شد.

لو گرات گفت: دنیای ورزش و به خصوص فوتبال نمی تواند بی طرف بماند.

من مطمئنا با اخراج روسیه مخالفت نمی کنم.

لهستان، سوئد و جمهوری چک همگی از بازی با روسیه در پلی آف جام جهانی خودداری کرده اند.

لهستان قرار است در 24 مارس در مسکو به مصاف روسیه برود و در صورت پیروزی برابر روس ها میزبان برنده بازی چک و سوئد در 29 مارس خواهند بود.

لو گرات با موضع این سه کشور موافق است.

وی گفت: در این شرایط دراماتیک چگونه می توان بازی فوتبال مقابل این کشور را تصور کرد.

فیفا هنوز هیچ اقدامی علیه روسیه انجام نداده است و گفته است که نگران است و جیانی اینفانتینو رییس فیفا گفته است که هیئت حاکمه جهانی این ظرفیت را دارد که “هر لحظه” در مورد بازی های پلی آف اقدام کند.

اتحادیه اروپا، یوفا روز جمعه ورزشگاه گازپروم سن پترزبورگ را از فینال لیگ قهرمانان اروپا در 28 می محروم کرد و میزبانی این مسابقه را به ورزشگاه دو فرانس در پاریس اعطا کرد.

همچنین اعتقاد بر این است که یوفا در حال بحث در مورد لغو قرارداد با غول گازی روسیه گازپروم است که سهامدار عمده آن دولت روسیه است.

کلید واژه ها: فدراسیون فوتبال فرانسهروسیهجام جهانیفدراسیون فوتبالفوتبال فرانسهفرانسهجهانیجهانانتخابی جام جهانی قطررییس فدراسیون فوتبالفوتباللهستانروس هافدراسیونانتخابی جام جهانیاوکراینخواستاررییس فدراسیونبازیجام جهانی قطرمیزبانپیروزیمسکومارسجام جهانی 2022قهرمان جهانگزارش ایسنابرابراخراجبرندهمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.