دربی قهرمان لیگ را مشخص می‌کند
فوتبال ایران

دربی قهرمان لیگ را مشخص می‌کند


غلامرضا فتح آبادی مهاجم سابق تیم فوتبال استقلال درباره پیروزی یک بر صفر استقلال برابر فجر سپاسی شیراز گفت: آبی‌ها در روزی که در سخت‌ترین شرایط بودند، توانستند به یک برد خوب دست پیدا کرده و با توجه به تساوی پرسپولیس همچنان صدرنشین باقی مانده و فاصله خود را با رقیب سنتی بیشتر کنند.

وی افزود: استقلال در نبود دو مدافع خوب خود که مدت‌ها با یکدیگر بازی می کرده و کاملاً هماهنگ بودند، برابر فجر سپاسی با چند تغییر به میدان رفت و نسبت به گذشته هم موقعیت‌های بیشتری داشت و هم بازی بهتری از خود ارائه کرد و در مجموع توانست با یک عملکرد خوب به یک برد حساس در این شرایط سخت دست پیدا کند.

مهاجم پیشین سرخابی‌ها خاطرنشان کرد: بحث سربازی یزدانی و مرادمند فوق العاده پیچیده شده است. هر روز یک نفر راجع به این موضوع یک اظهار نظر می‌کند و بیشتر از همه این هواداران استقلال هستند که نگران شرایط این روزهای تیم محبوب خود هستند. در حالی که استقلال روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و هواداران هم نگران هستند، توانسته با پیروزی‌های پی در پی یکی از تیم‌هایی باشد که به قهرمانی در این فصل خیلی امیدوار است. البته پرسپولیس هم نمی‌خواهد به راحتی این شرایط را از دست بدهد. مطمئناً تساوی آنها برابر گل گهر، درس بزرگی به کادر فنی و بازیکنان این تیم داده است و حتماً در بازی‌های آینده تلاش می‌کنند تا بتوانند با شکست حریفان و اتفاقات فوتبالی، خود را به استقلال رسانده تا از کورس قهرمانی عقب نمانند.

فتح آبادی بیان کرد: سپاهان با تساوی ای که روز گذشته به دست آورد از کورس قهرمانی خارج شد و حالا جنگ قهرمانی بین سرخابی‌ها خواهد بود. شاید ۲۶ اسفندماه که دربی برگزار می‌شود، نتیجه آن بازی قهرمان لیگ را مشخص کند.

وی در خصوص عملکرد تیم جوان و با انگیزه فجر سپاسی یادآور شد: این تیم سال‌ها در لیگ برتر حضور داشت. آن هم با بازیکنان جوانی که انگیزه‌های زیادی داشتند اما تجربه آنها کم بود. دیروز هم این تیم به دلیل کم تجربگی نتوانست در یکی دو موقعیت خوبی که داشت، دروازه استقلال را باز کند و تنها باید امیدوار بود که این تیم سابقه دار بتواند در بازی‌های آینده با نتایج خوبی که به دست می‌آورد، در لیگ برتر باقی بماند.

مهاجم پیشین سرخابی‌ها در مورد دیدار امروز استقلال برابر نساجی مازندران اظهار داشت: با توجه به خانه به دوش بودن نساجی، استقلال باید به جای قائم شهر به مشهد سفر کند. البته کیفیت خوب زمین چمن مشهد باعث خواهد شد که شاهد یک بازی زیبا از دو تیم باشیم. اما این رفت و آمدهای پی در پی به نساجی ضربه خواهد زد. نساجی قائم شهر با ساکت الهامی نتایج خوبی را به دست آورده و باید تلاش کند در مقابل تیمی نتیجه بگیرد که با گذشت ۱۹ هفته از لیگ هنوز باخت را تجربه نکرده است و توانسته تمامی دیدارهایش را با موفقیت به پایان برساند.

فتح آبادی در پایان و در خصوص انتقاداتی که از استقلال به خاطر زیبا بازی نکردن می‌شود، خاطرنشان کرد: هدف آبی‌ها قهرمانی است. با بردهای اقتصادی هم می‌توان به قهرمانی دست پیدا کرد. استقلال نشان داده که اگر با این روند ادامه دهد اصلی‌ترین گزینه برای قهرمانی خواهد بود.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.