بارسلونا 4 - اتلتیک بیلبائو 0؛ نمایش جذاب شاگردان ژاوی در نیوکمپ
فوتبال جهان

بارسلونا 4 – اتلتیک بیلبائو 0؛ نمایش جذاب شاگردان ژاوی در نیوکمپ


بارسلونا با نمایشی دلچسب در نیوکمپ، تیم مارسلینو را در هم کوبید.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازآریا، بارسلونا شاید بدون دمبله هم به این پیروزی می رسید اما وینگر فرانسوی با ورودش به زمین یکی از بهترین بازی هایش با پیراهن بلوگرانا را تجربه کرد و عدد روی اسکوربورد را از 1 به 4 افزایش داد؛ در آمار نامی از پدری دیده نمی شود اما این بازیکن نوجوان عملا همه کاره خط هافبک تیم ژاوی بود و کنترل بازی را به بارسا هدیه داد؛ بارسلونا برای چهارمین بار تحت هدایت ژاوی، حریفش را چهارتایی کرد و این بار هیچ گلی دریافت نکرد.

بارسلونا میزبان اتلتیک بیلبائو بود.

بیلبائو که با ترکیب نیمکت نشین هایش این بازی را آغاز کرده بود، در نیمه اول مقهور تسلط بارسلونا شد و حرفی برای گرفتن نداشت، بارسلونا با ضربه هوشمندانه اوبامیانگ به گلی که دنبالش بود، رسید.

نیمه دوم هم تحت کنترل بارسا بود اما نتیجه 1-0 چیزی نبود که ژاوی آن را می خواست، عثمان دمبله به زمین رفت و با زدن یک گل و ارسال دو پاس گل، شب رویایی خودش و بارسلونا را تکمیل کرد.

شرح گل ها:بارسلونا 1-0 اتلتیک بیلبائو؛ پیر امریک اوبامیانگ (37): روی کرنر ارسالی دنی آلوز، ضربه سر پیکه به تیرک دروازه سیمون برخورد کرد و به سمت اوبامیانگ رفت، مهاجم گابنی بارسا در شرایطی که تعادل کافی نداشت توانست دروازه خالی سیمون را باز کند.

بارسلونا 2-0 اتلتیک بیلبائو؛ عثمان دمبله (73): پاس تک ضرب و تماشایی فرنکی دی یونگ به عثمان دمبله رسید، این بازیکن به زیبایی حرکت کرد و با یک ضربه فوق العاده از زاویه بسته گلزنی کرد.

بارسلونا 3-0 اتلتیک بیلبائو؛ لوک دی یونگ (90): دمبله که به سمت راست زمین منتقل شده بود، با حرکت و سانتر عالی اش لوک دی یونگ را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن به راحتی با ضربه سر دروازه سیمون را فرو ریخت.

بارسلونا 4-0 اتلتیک بیلبائو؛ ممفیس دیپای (3+90): شب رویایی عثمان دمبله با یک حرکت دیگر از راست و ارسال باکیفیت برای ممفیس دیپای در مقابل دروازه تکمیل شد، بهترین گلزن فصل بارسا بعد از مدت ها به زمین بازگشت و گلزنی کرد.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد.

بازی با همین روند ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه 32، بارسلونا صاحب اولین موقعیت جدی بازی شد.

روی پای اوبامیانگ بود که فران تورس صاحب موقعیت شد اما ضربه خطرناک او را اونای سیمون با کف دست برگشت داد.

حملات بارسا ادامه پیدا کرد و در دقیقه 37 این تیم به گل رسید.

روی ضربه کرنر دنی آلوس بود که جرارد پیکه با ضربه سر توپ را به تیر دروازه حریف کوبید و توپ برگشتی را اوبامیانگ با یک ضربه تماشایی تبدیل به گل کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول موقعیت خاصی روی دروازه ها رخ نداد و در نهایت این نیمه با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم هم متعادل آغاز شد و در دقایق ابتدایی موقعیت خاصی روی دروازه ها به وجود نیامد.

در ادامه این بازیکنان بارسلونا بودند که بیشتر توپ را در اختیار داشتد اما این برتری به فرصت ویژه ای منجر نمی شد تا اینکه در دقیقه 73، روی یک حمله سریع، بارسلونا به گل دوم رسید.

روی حرکت پدری و پاس هوشمندانه فرانکی دی یونگ بود که عثمان دمبله در سمت چپ صاحب موقعیت شد و با یک شوت تماشایی از زاویه ای نه چندان مساعد، دروازه بیلبائو را باز کرد.

در ادامه بازیکنان بیلبائو که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و در دقیقه 85، اینیاکی ویلیامز با یک ضربه محکم از پشت محوطه جریمه، دروازه بارسا را تهدید کرد اما تراشتگن با واکنش خوب دروازه اش را بسته نگه داشت.

در مقابل این بارسا بود که در دقیقه 90 به گل سوم رسید.

این بار عثمان دمبله بود که با یک حرکت خوب از سمت راست پایه گذار گل بود و ارسال او به دهانه دروازه را دی یونگ با ضربه سر تبدیل به گل کرد.

اما این هم پایان کار نبود و در وقت های اضافی، ممفیس دیپای حساب کار را 4-0 کرد.

این بار هم روی ارسال دمبله از سمت راست بود که دیپای در محوطه شش قدم صاحب موقعیت شد و با یک ضربه راحت کار را تمام کرد.

با این پیروزی بارسلونا 45 امتیازی شد و اکنون با یک بازی و یک امتیاز کمتر از بتیس در رتبه چهارم جای دارد.

کلید واژه ها: بارسلونااتلتیک بیلبائوبیلبائوبازیژاوینیوکمپاتلتیکبهترین بازینمایشبارساکنترلاوبامیانگهوشمندانهاسکوربوردمارسلینوبلوگرانانیمهنیمه اولچهارمینفرانسویبازیکننوجوانمیزبانپیروزینمایشیافزایشبهترینپیراهنیکی ازوینگرمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.