تصمیم حیاتی فیفا علیه روسیه در پی بحران اوکراین | فدراسیون
فوتبال ایران

تصمیم حیاتی فیفا علیه روسیه در پی بحران اوکراین | فدراسیون


فدراسیون فوتبال فیفا با محکوم کردن حمله روسیه به اوکراین، کشور روسیه را از میزبانی رقابت های فوتبال محروم کرد.

– فیفا از اخراج فوری روسیه از مسابقات مقدماتی جام جهانی در روز یکشنبه خودداری کرد، اما گفت که این یک گزینه روی میز باقی می ماند.

فیفا در بیانیه ای اعلام کرد: فیفا به گفتگوهای جاری خود با کمیته بین المللی المپیک، یوفا و سایر سازمان های ورزشی برای تعیین هرگونه تحریم های اضافی، از جمله حذف احتمالی از مسابقات، ادامه خواهد داد که در صورت بروز این وضعیت در آینده نزدیک اعمال خواهد شد.

فیفا همچنین گفت که تیم اتحادیه فوتبال روسیه (لفظی که باید به جای تیم ملی روسیه مورداستفاده قرار گیرد) فقط می تواند در قلمروی بی طرف و بدون تماشاگر بازی کند.

هنوز مشخص نیست که آیا تصمیم برای استفاده از نام اختصاری اتحادیه فوتبال روسیه، لهستان را راضی می کند یا این کشور همچنان بر بازی نکردن برابر روس ها تاکید دارد.

فیفا همچنین استفاده از پرچم روسیه و سرود ملی روسیه را در هر مسابقه ای که تیم های روسی در آن بازی می کنند ممنوع کرد.

برنده پلی آف قرار است 4 فروردین میزبان سوئد یا جمهوری چک باشد تا مشخص شود چه تیمی به جام جهانی راه می یابد.

فدراسیون فوتبال چک در بیانیه ای اعلام کرد: کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال چک، اعضای کادرفنی و بازیکنان تیم ملی به توافق رسیدند که در شرایط فعلی امکان بازی با تیم ملی روسیه حتی در زمین بی طرف وجود ندارد.

به این ترتیب هم چک، هم لهستان و هم سوئد که همگروه روسیه هستند، بازی با روس ها را تحریم کردند.

کلید واژه ها: روسیهفوتبالفیفامسابقات مقدماتی جام جهانیفوتبال روسیهمقدماتی جام جهانیمسابقات مقدماتیفدراسیون فوتبالاوکرایناتحادیهمسابقاتاستفادهبحران اوکراینتیم ملی روسیهبدون تماشاگرآینده نزدیکتصمیمبین المللیجام جهانیبازیکشورفدراسیونمیزبانیمقدماتیتماشاگرتیم ملییکشنبهبیانیهسازمانلهستانمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.