واکنش دومای روسیه به تحریم‌های فیفا: این یک تصمیم دیکته شده است - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
دسته‌بندی نشده

واکنش دومای روسیه به تحریم‌های فیفا: این یک تصمیم دیکته شده است – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیمیتری سویشچف، رئیس کمیسیون ورزش مجلس دولتی دومای روسیه  در واکنش به تصمیم فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) برای محرومیت از میزبانی کشورش دیدارهای بین‌المللی گفت: این یک تصمیم بد و ناعادلانه نسبت به روسیه است. مشخص نیست بر چه اساسی اتخاذ شده است. فیفا می‌گوید این تصمیم بر اساس توصیه‌های کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) گرفته شده است. توصیه آنها برای فیفا چیست؟ فیفا یک سازمان است که تاکنون هیچگاه به توصیه‌های IOC عمل نکرده بود.

وی افزود: فوتبال چه ربطی به رخدادهای سیاسی در کشورهای مختلف دارد. نمی‌فهمم. روسیه آرام است و ورزشگاه‌ها ساخته می‌شوند. بچه‌ها به مدرسه فوتبال می‌روند. مسابقات داخلی و خارجی برگزار می‌شوند. محرومیت روسیه از میزبانی پس از انتقال بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا از سن‌پترزبورگ به پاریس غیرقانونی است.

رئیس کمیسیون ورزش دومای روسیه در خاتمه اظهار داشت: دو عامل در تصمیم اخیر فیفا نقش دارند که نخست سیاست است. فیفا نمی‌خواهد تحریک کننده باشد. عامل دوم نیز پول زیاد است، زیرا فیفا با پول‌ تبلیغات و اسپانسرها حمایت می‌شود. این پول از انحصارطلبان خارجی در دنیا تامین می‌شود که سیاست فیفا را نیز دیکته می‌کنند.خودداری آلبانی از بازی با روسیه در لیگ ملت‌های اروپا

انتهای پیام/منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.