نماینده روسیه از لیگ اروپا کنار گذاشته شد - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
دسته‌بندی نشده

نماینده روسیه از لیگ اروپا کنار گذاشته شد – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کرد تیم اسپارتاک مسکو را از حضور در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های لیگ اروپا محروم کرده است. به گزارش ایسنا و به نقل از یوفا، یوفا در واکنش به جنگ روسیه با اوکراین و جریمه تیم های روسی از میزبانی، این بار تصمیم گرفت اسپارتاک مسکو تنها تیم باقی مانده روسیه را از رقابت‌های اروپایی حذف کند.

این بدان معناست که لایپزیگ، تیمی که رئال سوسیداد را در مرحله پلی‌آف شکست داد، مستقیماً به مرحله یک چهارم نهایی صعود خواهد کرد.

اخراج  اسپارتاک ابتدا توسط روزنامه آلمانی بیلد اعلام شد تا یوفا اقدام دیگری برای محکومیت حمله روسیه به اوکراین انجام دهد.

روز گذشته سران تیم آلمانی لایپزیگ اذعان کردند که آنها در حال مذاکره شدید با یوفا در مورد نحوه ادامه بازی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا مقابل اسپارتاک مسکو هستند و در نهایت امروز  این سازمان تصمیم خود را اعلام کرد.

فیفا نیز اقداماتی فعلا برای محکومیت این حمله نظامی صورت داده است. فیفا گفت که تیم اتحادیه فوتبال روسیه (لفظی که باید به جای تیم ملی روسیه مورد استفاده قرار گیرد) فقط می‌تواند در قلمروی بی‌طرف و بدون تماشاگر بازی کند.

هنوز مشخص نیست که آیا تصمیم برای استفاده از نام اختصاری اتحادیه فوتبال روسیه، لهستان را راضی می‌کند یا این کشور همچنان بر بازی نکردن برابر روس‌ها تاکید دارد.

 فیفا همچنین استفاده از پرچم روسیه و سرود ملی روسیه را در هر مسابقه‌ای که تیم‌های روسی در آن بازی می‌کنند ممنوع کرد.

انتهای پیاممنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.