روسیه از تمام رقابت های بین المللی تحت پوشش فیفا و یوفا تعلیق شد
دسته‌بندی نشده

روسیه از تمام رقابت های بین المللی تحت پوشش فیفا و یوفا تعلیق شد


فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در بیانیه ای مشترک تیم های ملی و باشگاهی روسیه را تا اطلاع ثانوی از حضور در رقابت های بین المللی تحت پوشش این دو نهاد تعلیق کردند.

– فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در بیانیه ای مشترک تیم های ملی و باشگاهی روسیه را تا اطلاع ثانوی از حضور در رقابت های بین المللی تحت پوشش این دو نهاد تعلیق کردند.

روسیه از 24 فوریه دستور حمله نظامی به اوکراین را در حالی صادر کرد که ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری این کشور در سخنرانی تلویزیونی خود در همان روز اعلام کرد، روسیه در حال انجام عملیات نظامی ویژه در دونباس برای غیرنظامی کردن اوکراین است و قصدی برای اشغال اراضی این کشور ندارد.

این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت.

روسیه می گوید اوکراین به تعهداتش ذیل توافقات مینسک که در سال های 2014 و 2015 برای حل مناقشه های موجود میان جدایی خواهان و کی یف حاصل شده بود عمل نکرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز دوشنبه ایرنا، این تصمیم روز دوشنبه از سوی دپارتمان شورای فیفا و کمیته اجرایی یوفا که به ترتیب بالاترین هیات های تصمیم گیرنده در این دو نهاد بین المللی محسوب می شوند، اتخاذ شد.

فیفا روز گذشته اعلام کرد که به دلیل تهاجم مسکو به اوکراین، تیم های فوتبال روسیه تنها تحت نام اتحادیه فوتبال روسیه مجاز به برگزاری بازی بوده و علاوه بر این، دیدارهای خانگی تیم های این کشور در زمین بی طرف و بدون تماشاگر برگزار خواهد شد و استفاده از پرچم و سرود ملی روسیه نیز ممنوع است.

لهستان، سوئد و جمهوری چک طی روزهای اخیر انصراف خود را از بازی مقابل تیم ملی روسیه در پلی آف جام جهانی اعلام کرده اند.

براساس برنامه قبلی دیدار روسیه و لهستان قرار است 24 مارس (چهارم فروردین ماه 1401) در مسکو برگزار شود.

برنده این دیدار باید به مصاف برنده بازی سوئد و جمهوری چک برود.

قرعه کشی جام جهانی 2022 قطر قرار است اول آوریل(12 فروردین ماه 1401) و بازی ها نیز در ماه های نوامبر و دسامبر برگزار شود.

همچنین کمیته بین المللی المپیک روز دوشنبه از سازمان دهندگان ورزشی خواست تا ورزشکاران و مقامات روسیه و بلاروس را از حضور در رویدادهای بین المللی منع کنند.

اتحادیه فوتبال انگلیس نیز روز گذشته اعلام کرد که تیم ملی این کشور در هیچ سطحی از رقابت های بین المللی مقابل روسیه به میدان نخواهد رفت.

125
کلید واژه ها: رقابت های بین المللیفدراسیون بین المللی فوتبالبین المللیاتحادیه فوتبال اروپاروسیهفوتبالفوتبال اروپاتیم های ملیفدراسیونتعلیقنظامیرقابتاوکرایناتحادیهپوششبیانیهیوفاجمهوریفیفاعملیات نظامیرییس جمهوریاروپااطلاعمشترکحمله نظامیتلویزیونیکشورنهادحضوراستقلالمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.