یوفا به همکاری خود با اسپانسر روسی پایان داد - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
دسته‌بندی نشده

یوفا به همکاری خود با اسپانسر روسی پایان داد – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


به گزارش ایرنا،‌ اتحادیه فوتبال اروپا اعلام کرد پس از کنار گذاشته شدن تمامی تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه از رقابت‌های بین المللی تحت پوشش، قرارداد خود با «گازپروم» یکی از حامیان مالی خود را قطع کرد.

«گازپروم» شرکت روسی است که از حامیان مالی اصلی بازی‌های فوتبال در اروپا به شمار می‌رود. گفته می‌شود قرارداد این شرکت ۴۰ میلیون یورو ارزش دارد. 

روز گذشته نیز فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در بیانیه‌ای مشترک تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه را تا اطلاع ثانوی از حضور در رقابت‌های بین‌المللی تعلیق کردند. این تصمیم از سوی دپارتمان شورای فیفا و کمیته اجرایی یوفا که به ترتیب بالاترین هیات‌های تصمیم گیرنده در این ۲ نهاد بین‌المللی محسوب می‌شوند، اتخاذ شد است تا به نوعی پاسخی بر اقدامات اخیر روسیه باشد. 

فیفا همچنین اعلام کرد که به دلیل تهاجم مسکو به اوکراین، تیم‌های فوتبال روسیه تنها تحت نام «اتحادیه فوتبال روسیه» مجاز به برگزاری بازی بوده و علاوه بر این، دیدارهای خانگی تیم‌های این کشور در زمین بی‌طرف و بدون تماشاگر برگزار خواهد شد و استفاده از پرچم و سرود ملی روسیه نیز ممنوع است.

لهستان، سوئد و جمهوری چک طی روزهای اخیر انصراف خود را از بازی مقابل تیم ملی روسیه در پلی‌آف جام جهانی اعلام کردند. براساس برنامه قبلی دیدار روسیه و لهستان قرار است ۲۴ مارس (چهارم فروردین‌ ۱۴۰۱) در مسکو برگزار شود. برنده این دیدار باید به مصاف برنده بازی سوئد و جمهوری چک برود. قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز قرار است طبق برنامه اول آوریل (۱۲ فروردین‌ ماه ۱۴۰۱) و بازی‌ها نیز در ماه‌های نوامبر و دسامبر برگزار شود.  

کمیته بین‌المللی المپیک نیز در اقدامی همزمان، از سازمان‌دهندگان ورزشی خواست تا ورزشکاران و مقامات روسیه و بلاروس را از حضور در رویدادهای بین‌المللی منع کنند. از سویی دیگر اتحادیه فوتبال انگلیس نیز اعلام کرده تیم ملی این کشور در هیچ سطحی از رقابت‌های بین‌المللی مقابل روسیه به میدان نخواهد رفت.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.